Підвищена пітливість: методи боротьби і профілактика

У літню спеку надлишкова пітливість – це не просто дрібна неприємність. Для деяких людей вона може стати проблемою номер один. Як відомо, підвищене потовиділення супроводжується сильним неприємним запахом, тому страждає не тільки сама спітніла людина, але і люди, що оточують її. Різкий запах поту може геть зіпсувати найсприятливіше враження оточуючих про вас. З підвищеною пітливістю не можна миритися, так як це вже питання не тільки гігієни, але і етики.

Як же боротися з гіпергідрозом?

Насамперед у будь-який час року обмивайте область пахв в день не менше двох разів, використовуючи для цього злегка теплу чисту воду, насухо витирайте і присипайте тальком. Для цієї мети можна взяти звичайний аптечний, а також дитячий або парфумерний тальк, що містить окис цинку.

Крім того, раз в день необхідно користуватися антиперспірантом. На відміну від простих дезодорантів, які лише дезодорують шкіру, антиперспіранти впливають на потові залози – звужують протоки і тимчасово блокують їх діяльність. Купити антиперспірант можна в будь-якому парфюмерно-косметичному магазині. Важливо: не можна зловживати використанням антиперспірантів, тобто наносити їх кілька разів в день або використовувати безпосередньо перед майбутньою фізичним навантаженням, при якій потовиділення буде підвищеним (наприклад, перед заняттями спортом). Неправильне використання антиперспіранту загрожує порушенням теплового балансу організму.

У разі підвищеної пітливості ніг рекомендується користуватися спеціальним дезодорантом: він допоможе уникнути неприємного запаху і знизити потовиділення. Застосовують дезодорант для ніг перед виходом на вулицю, обробляючи ним чисті ступні.

Народні засоби

Народні засоби добре допомагають при підвищеному потовиділенні. Спробуйте при пітливості кінцівок використовувати відвар зі звичайної аптечної ромашки. Спробуйте регулярно робити 20-хвилинні ванночки з ромашкового відвару для кистей рук і стоп. На 2 літри окропу вам буде потрібно 6 ст. ложок ромашки. Нехай суміш настоїться близько години, потім її слід процідити і злегка підігріти.

Як профілактичний засіб при гіпергідрозі можна порекомендувати вітамінний відвар з листя двох рослин – шавлії і кропиви. Готувати такий відвар слід в пропорції: 15 гр сухої трави на 2 скл. окропу. Рекомендується приймати такий відвар один раз на рік протягом 4 тижнів. При цьому пити його слід через день по половині склянки 2 рази на добу. До речі, подібний вітамінний відвар не завадить приймати будь-якій людині (особливо в зимовий час), а не тільки коли страждаєте від гіпергідрозу.

Увага! Статті, які мають медичний характер надаються виключно, як довідкові матеріали і не являються, консультацією, обстеженням, діагностикою або призначенням лікаря. Інформація на сайті не замінює професійну консультацію у лікаря, не може бути використана для самостійного призначення діагнозу, медикаментозного чи іншого лікування. Незалежно від обставин Адміністрація сайту та автори матеріалів не несуть відповідальності за будь-які вчинені збитки, що виникли у користувача під час використання данних матеріалів. Обов’язково зверніться до лікаря!

Залишити відповідь