Як лікувати дерматит народними засобами?

Дерматит несе в собі запалення шкірних покривів. Захворювання найчастіше виникає від контакту з агресивними середовищами: наприклад, гарячою водою, кров’ю тварин, горючими рідинами.

Причина

Іноді дерматит пов’язують з недоліком в організмі вітаміну В3. До захворювань групи дерматиту відносять кропив’янку, екзему, алергічні реакції шкіри і деякі інші схожі за симптоматикою захворювання. Будь-яке з цих захворювань має 3 основних стадії:

 1. Гостра – полягає в подразненні шкіри при контакті з агресивним середовищем; роздратування проходить після припинення контакту.
 2. Підгостра — полягає в огрубінні шкіри, яке проходить нескоро; найчастіше шкіра темніє, лущиться, іноді стає схожою на лусочки.
 3. Хронічна – виникає при постійному тривалому контакті з подразником, часто як професійне захворювання.

Дерматит – захворювання неприємне, в тому числі з естетичної точки зору. Шкіра, уражена дерматитом, червоніє, набрякає, покривається дрібними бульбашками або пухирями, які потім лопаються, а на їх місці виникають бляшки або лусочки. Місце, уражене дерматитом, горить, свербить і опухає.

Можна лікуватися від дерматиту у лікаря, і застосовувати народні способи боротьби з цим неприємним захворюванням. Найперше, що ви можете зробити для полегшення захворювання — уникайте контакту з подразником. Вам в допомогу: рукавички, пов’язки, захисний одяг, а якщо дерматит спровокований нестачею вітамінів і мікроелементів – перегляд режиму харчування.

Народні рецепти

 1. Спочатку обговоримо дерматит, що з’явився через нестачу вітаміну В3. Цей вітамін, як і інші вітаміни групи, міститься у великій кількості в злаках. Якщо ви впевнені, що дерматит викликаний саме цією причиною, додайте в свій щоденний раціон пластівці із цільного зерна кави (тільки без цукру і натуральні), горішки, печериці, каші, м’ясо свійської птиці, рибу, печінку.
 2. Відмінний засіб – березовий дьоготь. Розведіть його, наприклад, в морквяному соку (3-5 крапель на сік з однієї середньої морквини), просочіть цією сумішшю ватку або марлю, складену в декілька шарів і прикладіть до хворого місця. Міняйте пов’язку двічі на день.
 3. Можна змащувати місця, уражені дерматитом, настоянкою березових бруньок.
 4. Прекрасним засобом є свіжий рідкий мед. Змастіть їм місце ураження і накладіть пов’язку. Міняти 1-2 рази на день.
 5. Якщо ваші руки вражені дерматитом, можна робити ванночки для рук з відвару буркуну. Заваріть траву як чай, і робіть ванночку протягом 20 хвилин. Можна після цього промити руки водою, а можна не мити, а надіти поверх бавовняні рукавички і залишити на ніч.
 6. Виваріть в молоці капустяний лист, змішайте отримане молоко з висівками до консистенції рідкої кашки. Прикладайте цю кашку до уражених дерматитом місць, фіксуючи пов’язкою.
 7. Картопляний сік – хороший засіб від алергічних дерматитів. Їм обмивають уражені ділянки шкіри, роблять з ним примочки.
 8. Від дерматитів дуже допомагає сирий буряк, натертий на дрібній тертці. Прикладайте бурякову кашку до уражених місць, накладіть пов’язку.
 9. Настій і відвар листя мати-й-мачухи можна використовувати як примочку або обмивати їм уражені дерматитом ділянки шкіри.
 10. Якщо у вас занадто великі ділянки ураження, то можна приймати ванни з травами. Дуже ефективна ванна з корою дуба. На ванну потрібно взяти 1 кг кори, яку попередньо настоюють в 3 л води кілька годин. Можна використовувати і інші трави ту ж матір-й-мачуху, буркун або березове листя.

Будьте здорові!

Увага! Статті, які мають медичний характер надаються виключно, як довідкові матеріали і не являються, консультацією, обстеженням, діагностикою або призначенням лікаря. Інформація на сайті не замінює професійну консультацію у лікаря, не може бути викоростана для самостійного призначення діагнозу, медикаментозного чи іншого лікування. Незалежно від обставин Адміністрація сайту та автори матеріалів не несуть відповідальності за будь-які вчинені збитки, що виникли у користувача під час використання данних матеріалів. Обов’язково зверніться до лікаря!

Залишити відповідь