Як поліпшити зір в домашніх умовах?

Очі – один з найважливіших і безцінних органів людини. На жаль, в століття сучасних гаджетів, багато хто зовсім перестали стежити за здоров’ям. Люди проводять дні за моніторами комп’ютерів і смартфонів, забуваючи про те, що можна гарненько зіпсувати навіть 100%-ий зір. Ми розповімо, як зберегти і поліпшити зір, не виходячи з дому.

Спосіб 1: Правильне харчування

Органи починають хворіти, коли організму не вистачає певних елементів. Якщо у вас збалансоване і регулярне харчування – проблем, швидше за все, не виникне. Ось, які мінерали і вітаміни потрібні для хорошого зору:

· Вітамін А

При дефіциті елементу може розвинутися гемералопія – зниження гостроти зору у вечірній і нічний час. Щоб поповнити запас вітаміну А, включіть в щоденний раціон листя салату, печінку тріски, вершкове масло, морква, цибуля, зелений горошок. Вітамін А допомагає зберегти гостроту зору.

· Вітамін С

Вітамін С можна знайти в багатьох продуктах: цитрусових, шипшині, чорній смородині, баклажанах, кабачках та капусті. Має тонізуючий ефект і покращує кровообіг в судинах.

· Лютеін

Важливий для хорошої роботи зорового аналізатора. Знайти елемент можна в хлібі з висівками і зелених овочах.

· Вітамін Е

Ідеальний для профілактики найпоширеніших хвороб очей. Вітамін Е можна знайти в вершковому маслі, яєчному жовтку, молоці, вівсяній каші, бобових.

І не забуваємо про ягоди: чорниця – справжнє джерело елементів, які необхідні для підтримки і поліпшення зору

Спосіб 2: Тренування

Проблеми із зором виникають через спадковості, травми, хвороби і перенапруги очей. В останньому випадку варто спробувати відновити гостроту самостійно.

Очі, як і інші органи, мають властивість втомлюватися. Особливо якщо ваша робота пов’язана з постійним перебуванням за монітором комп’ютера або планшета, що дуже негативно впливає на зорові м’язи. Для того, щоб їх потренувати і зняти втому, недостатньо крапель або окулярів. А ось вправи допоможуть поступово покращувати зір.

1. Перед початком тренування постарайтеся розслабити очі. Для цього потріть руки, щоб відчути їх тепло, закрийте очі і накрийте повіки долонями на кілька хвилин. Потім відкрийте і часто поморгайте. Також можете використовувати маску для сну зі спеціальними гелієвим кульками, яку можна нагріти або охолодити. Тепер приступайте до самого тренування.

2. Знову закрийте очі і почніть візуально представляти приємні картинки: оксамит, берег моря, парк. Вдивляйтесь в деталі і намагайтеся надати баченню чіткість.

3. Щільно примружтеся – і широко відкрийте очі. Повторити таку процедуру слід не менше 8-10 разів. Потім слід швидко моргнути.

4. Сфокусуйте погляд на верхній точці в правому кутку кімнати. Почніть плавно опускати очі вниз, потім зафіксуйте на нижньому кутку. Проведіть умовний квадрат до верхньої точки лівого кута кімнати. Слід повторити вправу близько 2-3 разів.

5. Одним рухом пересуньте погляд вниз-вгору близько 5-10 разів.

6. Таким же чином спробуйте накреслити очима велике коло близько 5 разів.

7. Глибоко вдихніть і щільно примружтеся. Затримайте дихання на кілька хвилин, після чого широко розкрийте очі і шумно видихніть.

Є ще кілька способів, які допоможуть поліпшити зір.

· Працюйте тільки при правильному освітленні. Воно не повинно бути занадто яскравим або темним.

· Якщо працюєте за монітором – час від часу робіть перерви на гімнастику.

· Також спробуйте масажувати повіки подушечками пальців, щоб поліпшити кровообіг.

· Влаштуйте для очей контрастний душ. Вранці промивайте очі теплою водою, потім зменшуйте температуру до прохолодної. Увечері варто повторити процедуру – але навпаки.

· Спіть. Повноцінний сон допомагає очам відпочити і підготуватися до нового робочого дня.

Цінуйте свій зір і дбайте про нього!

Увага! Статті, які мають медичний характер надаються виключно, як довідкові матеріали і не являються, консультацією, обстеженням, діагностикою або призначенням лікаря. Інформація на сайті не замінює професійну консультацію у лікаря, не може бути використана для самостійного призначення діагнозу, медикаментозного чи іншого лікування. Незалежно від обставин Адміністрація сайту та автори матеріалів не несуть відповідальності за будь-які вчинені збитки, що виникли у користувача під час використання данних матеріалів. Обов’язково зверніться до лікаря!

Залишити відповідь