Yak Prosto

Корисний сайт
Коли можна і не можна пити снодійне?

Коли можна і не можна пити снодійне?

Поділитися:

Проблеми зі сном виникають у кожного хоч раз в житті. Тоді ми замислюємося, чи потрібно пити снодійне. Коли можна і не можна пити снодійне?

Коли можна і не можна пити снодійне?
Коли можна і не можна пити снодійне?

Ми розкажемо вам, коли йти в цілодобову аптеку, а коли обійтися без таблеток.

Будь-яке снодійне – це ліки, тому сумніви, чи варто пити таблетки, зрозумілі. Комусь вистачає ромашкового чаю і аромату лаванди, щоб заснути, комусь потрібні рецептурні препарати.

Ми не зачіпаємо випадки, коли ліки виписує лікар, тому що тут все ясно: і схема прийому, і то, навіщо і як пити препарати.

Розберемося, як приймати снодійні, які продаються без рецепту і всім доступні.

Коли не можна пити снодійне?

У снодійних багато побічних ефектів, навіть у тих, які зроблені на рослинній сировині. Тому похід за таблеткою треба відкладати на крайній випадок. Точно не варто гратися препаратами для сну, якщо ви не провели підготовку.

1 Ви не вивчили препарат

В першу чергу не можна пити снодійне, якщо ви не прочитали інструкцію, особливо розділ «Протипоказання». Або прочитали, але нічого не зрозуміли. Або зрозуміли, але не впевнені, що це не про вас.

Спочатку переконайтеся, що вам взагалі можна вживати ці ліки. Бажано зробити це ще в аптеці або до походу в неї (інструкції є в інтернеті), тому що у будь-яких ліків є побічні дії.

2 Ви вже випили щось інше для розслаблення

Якщо треба заснути тут і зараз, і ви не можете та вже спробували розслабитися за допомогою келиха вина або іншого алкоголю, то таблетки пити не можна.

Снодійні впливають на нервову систему, алкоголь займається тим же. Що трапиться з вами, якщо змішати ці компоненти? Можливо, нічого, а можливо, нічого хорошого, і цей варіант більш ймовірний.

До речі, з іншими ліками снодійні теж поєднуються не завжди. Якщо ви регулярно приймаєте якісь препарати від хронічних захворювань, то будь-які доповнення треба обговорювати з лікарем.

3 Ви за кермом

Деякі снодійні знижують концентрацію уваги, загальмовують реакцію, причому дія зберігається після того, як ви прокинулися. Сідати за кермо сонним так само небезпечно, як не виспаним. Якщо ви погано спите, поступіться місцем водія комусь іншому або користуйтеся громадським транспортом.

4 Ви не намагалися налагодити сон

Снодійні – це завжди останній засіб. Відпочинок життєво необхідний. Якщо повноцінно виспатися не виходить, треба хапатися за ліки.

Але сон під таблетками все одно відрізняється від здорового сну. Регулярне вживання снодійного – це виняткова міра, потрібна, поки не відновиться нормальний цикл сну.

Тому спочатку треба влаштувати всі умови для гарного сну. Коротко, ми виділимо головні:

  • Встановлюйте режим, лягаєте в один час.
  • За годину до сну – ніяких гаджетів і ніякої роботи.
  • Гуляйте перед сном на вулиці.
  • Зробіть спальню комфортною для сну: темною, холодною, тихою. Купуйте зручний матрац і подушку.
  • Займайтеся спортом, щоб втомлюватися фізично.
  • Не вживайте стимулятори, наприклад каву.

Коли можна приймати снодійне?

Без сну людина не може жити довше декількох днів, не треба чекати критичної ситуації. Часом снодійні необхідні.

1 Вам треба просто пережити цю ніч

Зазвичай ви спите без проблем, але завтра такий важливий день, що ви не в змозі заснути. Або минулий день був таким насиченим, що ви не можете заспокоїтися і відпочити.

Навіщо мучити себе зараз, мучитися від недосипу завтра, коли можна прийняти таблетку і заснути? Звичайно, такі випадки бувають не кожен день і навіть не кожного тижня.

2 Ви боретеся з джетлагом

Не треба пити снодійне перед польотом, щоб не заснути занадто глибоко в небі. А коли ви приземлилися і страждаєте від зміни часових поясів, можна скористатися таблеткою.

3 Вам більше нічого не допомагає

Якщо ви облаштували ідеальну спальню, забули про існування кави, приняли теплу ванну з лавандою після вечірньої пробіжки і ідеально опанували йогу, але спати не можете, треба допомогти собі ліками.

Але це сигнал, що проблеми зі сном ховаються глибоко, потрібно йти до лікаря.

Просто так сон не пропадає, можливо, організм сигналізує про хворобу. Зверніться до невролога або психотерапевта, які будуть лікувати причину, тоді безсоння пройде само собою.

Поділитися:

Додати коментар