Yak Prosto

Корисний сайт
Як правильно виміряти температуру?

Як правильно виміряти температуру?

Поділитися:

Підвищення температури – це важливий симптом захворювань, сигнал про те, що десь в організмі почалося запалення. Як правильно виміряти температуру?

Як правильно виміряти температуру?
Як правильно виміряти температуру?

Де і як правильно виміряти температуру?

Температуру тіла перевіряють різними способами:

  • Ректально – в прямій кишці.
  • Орально – в роті.
  • Під пахвою.
  • На лобі – для цього використовуються інфрачервоні сканери, перевіряючі артерію.
  • У вусі – теж за допомогою сканерів.

Для кожного методу існують електронні термометри, спеціально сконструйовані для кожного місця. Вибирати є з чого. Але є і проблема: дешеві (іноді не дуже дешеві) прилади часто брешуть або виходять з ладу. Тому при виборі електронного градусника не економте, обов’язково читайте відгуки і хоча б один раз звіртеся з показаннями ртутного.

Останній, до речі, використовують найбільше. Максимальний ртутний термометр (так правильно називається градусник) коштує копійки і досить точний, чого не можна сказати про багато електронних приладів з якістю «так собі». Однак він небезпечний, тому що легко розбивається, а осколки скла і ртутні пари нікого ще здоровішими не зробили.

Неважливо, який термометр ви використовуєте, спочатку прочитайте до нього інструкцію.

Після кожного використання градусник добре б почистити: помити, якщо це можливо, або протерти антисептиком. Будьте обережні, якщо термометр чутливий до вологи він може зіпсуватися. Ніяково згадувати, але все ж термометр для ректальних вимірів не треба використовувати більше ні в якому іншому місці.

Як виміряти температуру під пахвою?

Найчастіше ми вимірюємо температуру під пахвою звичайним ртутним або електронним термометром. Ось як робити це правильно:

1 Не можна вимірювати температуру після їжі і фізичних навантажень. Зачекайте півгодини.

2 Перед початком вимірювання скляний градусник треба струсити: ртутний стовпчик повинен показувати менше 35 ° C. Якщо термометр електронний, просто ввімкніть його.

3 Пахви повинні бути сухими. Піт треба витерти.

4 Тримайте руку щільно притиснутою. Щоб температура під пахвою стала такою ж, що і всередині тіла, повинна нагрітися шкіра, а це вимагає часу. Плече дитини краще притиснути самостійно, наприклад взявши малюка на руки.

5 Хороша новина: якщо дотримуватися попереднього правила, ртутному градуснику знадобиться 5 хвилин, а не 10, як прийнято вважати. Багато електронні термометри реагують на зміни температури і вимірюють до тих пір, поки ці зміни є. Тому, якщо руку не притискати, температура може змінюватися довго і результати будуть з похибкою.

Як виміряти температуру ректально?

Такий спосіб буває потрібен, коли треба перевірити температуру у немовлят: їм важко утримати руку, пхати щось в рот небезпечно, а дорогий інфрачервоний датчик є не у всіх.

1 Частина термометра, яку ви будете вводити в пряму кишку, треба змастити вазеліном або вазеліновим маслом (продається в будь-якій аптеці).

2 Дитину покладіть на бік або на спину, зігніть їй ноги.

3 Акуратно введіть градусник в анальний отвір на 1,5-2,5 см (залежить від розмірів датчика), притримуйте дитину, поки йде вимір. Ртутний градусник треба тримати 2 хвилини, електронний – стільки, скільки написано в інструкції (зазвичай менше хвилини).

4 Приберіть термометр, подивіться дані.

5 Обробіть шкіру дитини, якщо потрібно. Вимийте термометр.

Як виміряти температуру в роті?

Такий спосіб не підходить для дітей молодше чотирьох років, тому що в цьому віці діти ще не можуть гарантовано утримати термометр. Не вимірюйте температуру в роті, якщо за останні 30 хвилин їли щось холодне.

1 Помийте термометр.

2 Датчик або резервуар зі ртуттю потрібно покласти під язик і утримувати градусник губами.

3 Звичайним градусником вимірюйте температуру 3 хвилини, електронним – стільки, скільки треба за інструкцією.

Як виміряти температуру в вусі?

Для цього існують спеціальні інфрачервоні термометри: інші градусники засовувати у вухо марно. Дітям до 6 місяців температуру в вусі не виміряють, тому що через особливості розвитку результати будуть неточними. Вимірювати температуру в вусі можна тільки через 15 хвилин після того, як ви повернулися з вулиці.

Відтягніть вухо трохи в сторону і вставте датчик термометра в вухо. Для вимірювання потрібно кілька секунд.

Деякі інфрачервоні прилади показують температуру на лобі, в місці, де проходить артерія. Дані з чола або з вуха не такі точні: як при інших вимірах, зате вони швидкі. А для побутового виміру не так важливо, яка у вас температура: 38,3 або 38,5 ° C.

Як читати показання термометра?

Результат вимірювання залежить від точності термометра, правильності вимірювань і від того, де проводили виміри.

Температура в роті вище, ніж під пахвою, на 0,3-0,6 °C, ректальна – на 0,6-1,2 °C, в вусі – до 1,2 °C. Тобто 37,5 °C – це тривожна цифра для вимірювання під пахвою, але не для ректального.

Також норма залежить від віку. У дітей до року ректальна температура може підніматися до 37,7 °C (36,5-37,1 °C під пахвою), і нічого страшного в цьому немає. 37,1 °C під пахвою, від яких ми страждаємо, стають проблемою з віком.

Крім того, є й індивідуальні особливості. Температура здорової дорослої людини коливається від 36,1 до 37,2 °C під пахвою, але чиясь особиста норма – 36,9 °C, а чиясь – 36,1. Різниця велика, тому в ідеальному світі непогано заради інтересу поміряти свою температуру, коли ви здорові, або хоча б запам’ятати, що там показував градусник на медогляді.

Поділитися:

Додати коментар