Yak Prosto

Корисний сайт
Топ 10 кращих сортів гіркого перцю

Топ 10 кращих сортів гіркого перцю

Поділитися:

Гострий перець є однією з найбільш популярних приправ у українських домогосподарок. З його додаванням страви набувають певної пікантності і гостроти. Дана культура є не дуже вибагливою, тому багато хто вирощують її на своїх дачних і присадибних ділянках. Підібрати якісне насіння, яке в подальшому повністю зійде і дасть життя рослинам з подальшим рясним урожаєм, не так просто, як це може здатися на перший погляд. Ми вирішили трохи посприяти нашим читачам у вирішенні цієї проблеми і склали рейтинг кращого насіння гострого перцю. Цей огляд хотілося б почати з декількох корисних порад щодо вибору цієї продукції.

Як правильно підібрати насіння гіркого перцю?

Пекучість перцю обумовлюється наявністю в його м’якоті особливої хімічної сполуки – капсаїцину, а взагалі гострота оцінюється за шкалою Сковілла. Чим більше сорт отримує по ній одиниць, тим вище буде його пекучість. Оцінюють продукт на етапі його біологічної зрілості, до того ж, що недоспілі плоди ще не набирають гостроту в повному обсязі.

Взагалі, селекціонери відзначають, що на загальну пекучість безпосередньо впливають не тільки сорт перцю, а й умови, в яких він вирощується. Зокрема, щоб плоди набрали гостроту відповідну заявленої виробником, доведеться дотримуватися певних правил: перець необхідно регулярно поливати. Навіть в разі, якщо він росте в тепличних умовах, потрібно забезпечити якісний повітрообмін. Крім того, слід дотримуватися температурного режиму – в умовах відкритого грунту зробити це не вийде, а ось в теплиці цілком допустимо підтримувати температуру на рівні 25-27 градусів.

Сорти перців відрізняються один від одного по ряду ознак. Зокрема, за величиною кущів. Компактні і низькорослі рослини зазвичай висаджують на підвіконні і в теплиці, проте деякі садівники використовують їх і для відкритого грунту, так як вони дозволяють значно заощадити вільний простір на ділянці. Зустрічаються розлогі і досить високі сорти, які доведеться підв’язувати, щоб вони не впали під вагою плодів.

Дуже важливою перевагою деяких різновидів цієї культури є здатність з легкістю переносити тінь на відміну, скажімо, від огірків або моркви. Це означає, що грядки з гострим перцем можна розташовувати безпосередньо під деревами, в районі глухих парканів і так далі. Ще слід враховувати момент, що пекучість плодів рік від року буде змінюватися – це залежить від багатьох факторів: кількості вологи і мінеральних речовин в грунті, загальний догляд, внесення підгодівлі і так далі.

Коли ми вибирали продукцію для включення в рейтинг кращого насіння гіркого перцю, то, в першу чергу, ми грунтувалися на всіх розглянутих вище факторах і на показниках гостроти стиглих плодів. Нами було ретельно проаналізовано величезну кількість відгуків користувачів – в огляді ви не зустрінете низькоякісні або неперевірені культури.

Топ 10 кращих сортів гіркого перцю
Топ 10 кращих сортів гіркого перцю
1Хабанеро помаранчевийДізнатись ціну
2ФаталііДізнатись ціну
3Червоний ковпакДізнатись ціну
4ХалапеньоДізнатись ціну
5Полум’яДізнатись ціну
6Язик драконаДізнатись ціну
7Український гіркийДізнатись ціну
8ДзвіночокДізнатись ціну
9Подвійний достатокДізнатись ціну
10Угорський жовтийДізнатись ціну

10 Угорський жовтий

Угорський жовтий
Угорський жовтий

Дізнатись ціну

Чудовий варіант для використання в консервах або маринадів. Плоди мають не дуже гострий смак, пофарбовані в привабливий жовтий колір, у міру дозрівання плоди починають червоніти. Сам сорт не потребує особливого догляду, тому його нерідко висаджують у відкритий грунт. Перець дозріває приблизно через 90 днів після появи перших сходів, що робить його належним до середньостиглих сортів. Швидкість дозрівання безпосередньо залежить від кліматичних умов. Кущі компактні, мають невелику висоту: у відкритих грядках виростають до 45 см. На кожному з них утворюється мінімум 10 перців. На одному квадратному метрі грунту будуть комфортно себе почувати не більше 4 кущів даної культури, що дозволяє зібрати з них близько 6-7 кг продукту за сезон.

Плоди за формою нагадують подовжені стручки, довжина яких досягає 14 см при масі до 60 г. Стінки плодів дуже м’ясисті, їх товщина становить близько 4 мм. Гострота добре відчувається в повністю дозрілому перці, є відповідний характерний запах.

Переваги:

 • Прекрасно витримує навіть значні температурні перепади;
 • Забезпечує високу врожайність;
 • З одного куща можна зібрати пристойну кількість плодів;
 • Плодоносить довгий час – аж до настання холодної погоди;
 • Прекрасно зберігається, можна перевозити на довгу відстань;
 • Низькорослі рослини, вони не потребують підв’язування;
 • Плоди однакові за розмірами.

Недоліки:

 • Слабенька гострота.

9 Подвійний достаток

Подвійний достаток
Подвійний достаток

Дізнатись ціну

Належить до групи середньоранніх сортів – з моменту сходів і до збору першого врожаю проходить близько 110-120 днів. Перець здатний чудово плодоносити в умовах теплиці і відкритого грунту, до того ж нерідко його висаджують в горщиках на підвіконні. Період плодоношення становить близько двох місяців – з кінця червня і по початок вересня. Кущі характеризуються дуже високими показниками врожайності: з однієї рослини за сезон можна зібрати до 50 плодів. Кущі великі і досить міцні. Незважаючи на те, що їх висота становить близько 80 см, вони не вимагають підв’язування багато в чому за рахунок добре розвиненої і розгалуженої кореневої системи.

Плоди прекрасно підходять для консервації, наприклад, господині використовують їх для приготування гострих заготовок: аджики, лечо, айвара. Діаметр плодів становить близько 2-3 см при довжині близько 20 см. Гострота дуже приємна, швидше навіть пікантна. Товщина стінок становить 4-5 мм, що дозволяє перець сушити і перемелювати в порошок.

Переваги:

 • Плоди одночасно дозрівають відразу на декількох ярусах рослини;
 • Сорт знайшов широке застосування в кулінарії;
 • Перець виглядає дуже красиво, плоди мають приблизно однакові розміри;
 • Універсальність вирощування;
 • У складі є велика кількість корисних речовин;
 • Плодоносить досить довгий час.

Недоліки:

 • Дає рясний урожай тільки за умов хорошого поливу і вирощування під сонцем, а не в тіні.

8 Дзвіночок

Дзвіночок
Дзвіночок

Дізнатись ціну

Ще один досить рослий сорт – навіть в неідеальних умовах відкритого грунту він виростає приблизно до півтора метри, при вирощуванні в теплиці рослина буде ще вище: 2, а в окремих випадках і 2,5 метри. Листя не дуже велике, має світло-зелене забарвлення, листя на рослинах не дуже багато. Взагалі, зовні даний сорт більше схожий на чагарник, його відрізняють відмінні декоративні характеристики особливо під час дозрівання врожаю.

Плоди мають унікальну форму, яка взагалі-то не дуже характерна для гострого перцю – вони нагадують пониклий дзвіночок. Шкірочка гладка, має характерний глянсовий блиск, у міру дозрівання змінює своє забарвлення з зеленувато-білого на яскраво-червоний. Дозрілі перці важать до 90 грамів, проте середня вага плоду знаходиться в межах 40-60 грамів, товщина стінок тут 4 мм – досить пристойний показник для сорту гострого перцю. Гострота помірна, є пікантні солодкувато-пряні нотки, аромат ніжний. Плоди чудово підійдуть для домашньої кулінарії і для консервації.

Переваги:

 • Досить великі перці з товстими стінками;
 • Привабливо виглядають самі рослини;
 • Можна збирати насіння для самостійного розведення;
 • Чудовий смак;
 • Високий відсоток вмісту корисних речовин.

Недоліки:

 • Дозрівають досить пізно;
 • Люблять світло;
 • Потребують підв’язування.

7 Український гіркий

Український гіркий
Український гіркий

Дізнатись ціну

За терміном достигання належить до середньоранніх сортів – перший урожай збирають приблизно через 110-115 днів після появи сходів. Рослини досить компактні – у висоту вони не більше 70 см. На перших порах стебла у них трав’янисті, однак у міру зростання вони починають дерев’яніти, набувають додаткової міцності. Кількість листя середнє, воно має темно-зелене забарвлення. Перець прекрасно переносить навіть несприятливі погодні умови, в тому числі зливи, грози, заморозки і так далі, що робить його ідеально відповідним для вирощування в умовах відкритого грунту. Для того, щоб зібрати урожай раніше, перець нерідко обробляють в парниках і теплицях.

Маса плодів знаходиться в проміжку від 50 до 60 грамів, в довжину складають 25-30 см, товщина стінок тут 3 мм. Достиглі плоди мають насичено-червоне забарвлення, в смаку гострота явно виражена. Перець ідеально підходить для багатьох кулінарних шедеврів. Його кладуть в борщ, використовують для приготування конфітюру, аджики, гострого варення до м’яса або сиру і так далі.

Переваги:

 • Дуже привабливий зовнішній вигляд плодів;
 • Відносно швидко дозріває;
 • Дає значний урожай;
 • Пікантний і досить гострий смак;
 • Легко транспортується і зберігається;
 • Відмінно чинить опір різним захворюванням.

Недоліки:

 • Категорично заборонено висаджувати поруч з солодкими сортами – останні перезапилятся і теж стануть гострими.

6 Язик дракона

Язик дракона
Язик дракона

Дізнатись ціну

Даний сорт виведений вітчизняними селекціонерами близько 20 років тому. Рослини оптимально підходять для вирощування навіть в складних кліматичних умовах. Перець нерідко вирощують в тимчасових або постійних укриттях – в парниках і теплицях. Люди садять його і на балконах. Кущі не дуже високі: вони виростають максимум до 60 см, практично не розлогі, проте стебла і листя дуже потужні. При вирощуванні на підвіконні або на балконі кущ потребуватиме підв’язки і формування.

Плоди дозрівають приблизно через 97-110 днів після сходів. Досвідчені дачники кажуть, що можна збирати навіть недостиглі перці, вони потім дозрівають в приміщенні. Вага плодів знаходиться в межах від 14 до 18 грамів, якщо ростять перець в теплиці, то продукція виходить крупніше – близько 20 г. У довжину перці 10-12 см, досить довгі і тонкі, товщина стінок не перевищує 1 мм. Аромат сильний і яскраво виражений, але гострота цілком помірна.

Переваги:

 • Смак дуже приємний, в міру гострий;
 • Дозріває досить рано;
 • Для сорту з не дуже великими плодами врожайність виходить досить високою;
 • Легко доглядати;
 • Перець прекрасно переносить транспортування і тривале зберігання.

Недоліки:

 • Негативно переносить нестачу вологи.

5 Полум’я

Полум'я
Полум’я

Дізнатись ціну

Досить невибагливий, витривалий і продуктивний варіант, що дозволяє його вирощувати в найбільш складних кліматичних умовах. Як і більшість вже розглянутих сортів, перець належить до середньоранніх культур, з яких збирають урожай всього через 110-120 днів. Кущі невисокі, проте відрізняються великою кількістю листя, яка формує ретельно зімкнуту крону. Довжина стебел знаходиться в проміжку від 35 до 45 см.

Плоди відрізняються яскравим забарвленням, мають трохи витягнуту форму, шкірка має глянсовий блиск. Форма трохи витягнута, нагадує зовні циліндр. Середня маса одного плоду знаходиться в межах від 50 до 70 грамів. Стінки досить щільні, їх товщина становить 4-5 мм, Довжина плодів близько 12-15 см. Повністю достиглі перці пофарбовані в рубіновий колір. Пекучість знаходиться на середньому рівні, є пряні нотки.

Переваги:

 • Добре переносить несприятливі кліматичні фактори;
 • Може використовуватися в різних стравах;
 • Відмінно чинить опір різним захворюванням;
 • За цією культурою легко доглядати.

Недоліки:

 • В умовах нестачі сонячного світла плоди стають дрібнішими;
 • У помірній кліматичній зоні краще вирощувати в захищених грядках.

4 Халапеньо

Халапеньо
Халапеньо

Дізнатись ціну

Сорт вивели мексиканські селекціонери, тому продукція вийшла вельми теплолюбною – її найкраще вирощувати в теплицях або парниках, для відкритого грунту цей сорт підійде тільки в південних регіонах. Рослина виходить досить високою – довжина стебел навіть у відкритому грунті може досягати 1 метра. Листя дуже густе, формує красиву крону. Самі листя мають форму еліпса і незначну зморшкуватістю. На одному кущі виростає до 35 перчиків приблизно однакового розміру, вони мають помірно гострий смак.

Плоди мають форму акуратного конуса, маса одного перцю становить 20-30 грамів, стінки соковиті і м’ясисті, їх товщина може досягати 5 см. Довжина плоду знаходиться в проміжку 5-9 см. На першому етапі перчики пофарбовані в темно-зелений колір, потім змінюють забарвлення на темно-червоний. Шкірочка плодів має приємний глянсовий блиск. Смак середньострий, має незначну кислинку. У свіжому вигляді таку продукцію практично не використовують, вона більше підійде для приготування сумішей і приправи.

Переваги:

 • Добре переносить нестачу вологи;
 • Плодоносить протягом довгого часу;
 • Відмінні смакові характеристики;
 • Високий вміст корисних поживних речовин;
 • Довгий час зберігає привабливий зовнішній вигляд;
 • Соковита м’якоть.

Недоліки:

 • Погано реагує на протяги і недолік сонячного світла.

3 Червоний ковпак

Червоний ковпак
Червоний ковпак

Дізнатись ціну

Перець володіє оригінальною формою і яскраво вираженою гостротою в смаку. Плоди практично не замінні при приготуванні гострих приправ, спецій, різного роду маринадів і засолів. Сорт належить до середньостиглої групи, перші плоди дозрівають приблизно через 112 днів після сходів. Культивують рослини приблизно так само, як і всі інші, вони будуть себе добре почувати в умовах відкритих і закритих грунтах, в тому числі в парниках або теплицях. Форма куща напіврозкидиста, в висоту не більше 90 см. Навіть з одного куща можна зібрати рясний урожай.

За показником гостроти цей сорт в значній мірі перевершує багато інших – їсти його слід максимально обережно, так як висока ймовірність отримати опік слизової оболонки глотки і рота. Середня маса плодів становить 8-10 грамів, у них насичене помаранчеве забарвлення з ребристою поверхнею. Довжина перчиків близько 6 см.

Переваги:

 • Гарний товарний вигляд;
 • Легко транспортувати;
 • Дуже яскраво виражена гострота;
 • Прекрасно виносить несприятливі умови;
 • Не схильний до захворювань;
 • Самі кущі досить привабливо виглядають.

Недоліки:

 • Сорт потребує великої кількості сонячного світла.

2 Фаталіі

Фаталіі
Фаталіі

Дізнатись ціну

Родом цей сорт з африканських країн, тому потребує особливого температурного режиму – для холодних регіонів продукція навряд чи підійде, хіба що вирощувати її в теплицях. В умовах закритого грунту рослина виростає до півтора метри. Навіть при строгому дотриманні технології вирощування від перших сходів до першого збору врожаю проходить близько 190 днів. Варто сказати, що цей сорт дуже чутливий по відношенню до інтенсивності і тривалості світлового дня. Якщо культуру вирощують в осінні і зимові місяці, то потрібно буде забезпечувати світло за допомогою фітоламп.

Плоди виходять загостреними, мають циліндричну форму і невелику ребристість. У довжину перець виходить 4-6 см, всередині насіння дуже мало. Стінки продукту м’ясисті. В процесі дозрівання змінюють своє забарвлення з яскраво-зеленого до молочно-білого або ж просто білосніжного.

Переваги:

 • Дуже гострі плоди;
 • Урожай відрізняється цитрусовим ароматом і присмаком;
 • Висока врожайність;
 • Самозапильний сорт.

Недоліки:

 • В умовах середньої смуги навряд чи вдасться вирощувати у відкритому грунті.

1 Хабанеро помаранчевий

Хабанеро помаранчевий
Хабанеро помаранчевий

Дізнатись ціну

На сьогоднішній день цей сорт є одним з найбільш гострих у всьому світі. Спочатку він був виведений мексиканськими фахівцями в цій області, а потім вже поширився і по інших країнах. Сам перець дуже пекучий, ним користуються в якості приправи у висушеному або ж подрібненому вигляді. За часом дозрівання належить до середньостиглої групи. Висота чагарника знаходиться в межах 70-90 см, він сильно розгалужений, тому потребує пристойну кількость вільного простору. Листя не дуже велике, злегка довгасте.

Плоди формуються по букетному типу – в одному вузлі утворюється до 5 штук. Перчики мають форму конуса, носик німого загострений, поверхня зморшкувата. Довжина плодів може досягати 4 см при діаметрі 2 см, середня маса перчика 40 г, стінки тонкі. Якщо клімат сприятливий, то можна висаджувати розсаду навіть у відкритий грунт.

Переваги:

 • Один з найгостріших у всьому світі;
 • Не дуже вибагливий до умов вирощування;
 • Пристойна кількість стиглих перчиків – з одного куща можна отримати до 900 плодів за сезон в умовах тепличного вирощування.

Недоліки:

 • У несприятливих умовах росте повільно, дозріває далеко не весь урожай.
Поділитися:

Додати коментар