Yak Prosto

Корисний сайт
Топ 10 кращих сортів полуниці

Топ 10 кращих сортів полуниці

Поділитися:

Полуниця – одна з найперших ягід в нашій країні. Багато хто любить її за неповторний смак, гарний вигляд і хорошу соковитість плодів. Сьогодні навряд чи можна уявити садово-городню або присадибну ділянку, на якій немає хоча б однієї-двох грядок даної ягоди. Сортів полуниці дуже багато, вони значно відрізняються один від одного за своїми якостями, тривалості плодоношення, зовнішнім виглядом плодів, швидкості дозрівання і так далі. У нашому рейтингу кращих сортів полуниці ми постараємося детально розповісти про найбільш популярні різновиди цієї культури, дамо кілька корисних порад, що стосуються її вибору для конкретних кліматичних умов.

Як правильно підібрати сорт полуниці?

Різноманіття сортів дозволяє вибрати найбільш підходящий для певної кліматичної зони. Подібний момент дуже важливий не тільки для збільшення кількості врожаю, але і для комфортного зростання самих культурних рослин. У продажу можна зустріти рослини, здатні з легкістю переносити підвищену температуру навколишнього середовища, стійкі до заморозків і навіть сильних морозів. Деякі види прекрасно себе почувають в умовах постійно підвищеної вологості, інші погано переносять посуху.

Важливо розуміти, для яких цілей ви збираєтеся розводити полуницю. Якщо ягода буде використовуватися для приготування варення, то найбільше підійдуть ягоди середньої щільності і невеликого розміру. Великі і досить щільні плоди оптимальні для заморозки, в тому числі сушіння, а також для їжі і приготування різного роду десертів. При виборі слід враховувати момент, що велика полуниця менш солодка в порівнянні з середньою і дрібною. У зв’язку з цим, вам доведеться обов’язково вибирати між величиною плодів і їх смаковими якостями.

Якщо садівник-любитель планує вирощувати полуницю у відкритому грунті, то йому найкраще придбати відразу кілька сортів, які будуть відрізнятися один від одного за часом плодоношення. Такий підхід дозволить протягом усього сезону насолоджуватися свіжими ягодами, а також допоможе з’ясувати, який саме сорт краще за інших відчуває себе в даному грунті і кліматичних умовах. У продажу зустрічаються ремонтантні сорти, які здатні давати до трьох врожаїв за сезон, причому всі три рази урожай виходить досить рясним. Однак слід пам’ятати про те, що кущ полуниці даного виду живе не більше трьох сезонів, тому доведеться постійно стежити за регулярним оновленням кущів.

Кущі полуниці досвідчені садівники рекомендують купувати в літні місяці або, найпізніше, на початку осені. Висадка їх у відкритий грунт в даний період дозволить рослинам щільно вкоренитися і підготуватися до зимівлі, на наступний рік полуниця вже буде давати перший урожай. Коли ми вибирали види кущів для включення в наш рейтинг кращих сортів полуниці, то до уваги бралися всі ті моменти, про які ми вам розповіли вище. В огляд увійшли найбільш універсальні варіанти, здатні максимально комфортно себе почувати при будь-якій вологості, ступеню освітлення, температурному режимі.

Топ 10 кращих сортів полуниці
Топ 10 кращих сортів полуниці
1АзіяДізнатись ціну
2КоронаДізнатись ціну
3СенсаціяДізнатись ціну
4АльбаДізнатись ціну
5ХристинаДізнатись ціну
6ХонейДізнатись ціну
7КлеріДізнатись ціну
8АльбіонДізнатись ціну
9Мара де БуаДізнатись ціну
10ФестивальнаДізнатись ціну

10 Фестивальна

Фестивальна
Фестивальна

Дізнатись ціну

Відома садівникам ще з давніх радянських часів, причому в ті роки вона була найбільш популярною на дачних ділянках. Сорт характеризується високими параметрами врожайності, здатний адаптуватися до будь-яких кліматичних умов, невибагливий в плані догляду. Дорослі кущі досить сильні, мають рясне листя, але при цьому ростуть досить компактно. Листя росте строго вгору, відрізняється великою площею, зафарбоване в темно-зелений колір, має матовий блиск. На одному кущі може спостерігатися більше 15 квітконосів. Вони теж дуже міцні і товсті, ростуть приблизно на рівні листя, хоча можуть розташовуватися і нижче. Під вагою ягід не ламаються, а прогинаються.

Суцвіття включають в себе кілька великих білих квіток. З одного куща можна зібрати до 50 ягід. Плоди відрізняються овальною і злегка плескатою формою. На їх поверхні нерідко спостерігаються борозенки, розташовані з боків. Стиглі ягоди відрізняються яскраво-червоним забарвленням і блискучою поверхнею з глянцевим блиском. М’якоть досить соковита, її щільність помірна.

Переваги:

 • Кущі ростуть дуже компактно – на невеликій ділянці можна висадити їх досить багато;
 • Ягоди запашні, відрізняються приємним кисло-солодким смаком;
 • Добре переносить навіть сильні морози;
 • Тривалий час приносить плоди;
 • Перші ягоди дуже великі.

Недоліки:

 • Якість ягід ближче до закінчення сезону помітно знижується.

9 Мара де Буа

Мара де Буа
Мара де Буа

Дізнатись ціну

Даний сорт добре відомий вітчизняним садівникам приблизно з кінця 80-х років минулого століття. Його розробили французькі селекціонери, у них вийшов вельми врожайний сорт, який за смаком практично нічим не відрізняється від лісової суниці. Полуниця прекрасно себе почуває не тільки у відкритому грунті, але і в теплицях, нерідко її висаджують в якості ампельного варіанту для вертикального озеленення. Сорт знайшов широке застосування у фермерських господарствах, які займаються реалізацією цієї продукції в незначних обсягах.

Самі рослини не дуже високі – максимальна висота одного куща становить 20 см, листя на них густе, зафарбоване в світло-зелений колір, краї у них зубчасті. Квітконоси низькі, при цьому досить тонкі, через це ягоди в більшості своїй будуть лежати на поверхні землі. У додатковому запиленні плоди не потребують, проте в разі, якщо поблизу розташовані інші сорти полуниці, то в значній мірі збільшується врожайність. Ягоди в середньому важать по 20 грамів, мають правильну форму, м’якоть має середню щільність, пофарбована в помаранчевий колір.

Переваги:

 • Невибаглива в плані догляду;
 • Можна вирощувати на грунті або вертикально;
 • Приносить пристойну кількість ягід протягом усього теплого сезону;
 • Ягоди солодкі, за смаком схожі з лісовою суницею.

Недоліки:

 • Незібрані з куща плоди починають швидко загнивати.

8 Альбіон

Альбіон
Альбіон

Дізнатись ціну

Був виведений не дуже давно – даний сорт розробили американські селекціонери в 2006 році. Взагалі, спочатку полуниця створювалася виключно для кліматичних умов, властивих Сполученим Штатам Америки, однак і в нашій країні від цього сорту можна отримати досить гідний урожай, якщо забезпечити досить хороший догляд за кущами. Вони володіють потужним видом, листя середньої величини, зафарбовані в темно-зелений колір. Квітконоси дуже міцні, під вагою ягід не починають опускатися. Якщо плоди кілька провисають, то вони лягають на листя, виключаючи контакт з поверхнею землі – так їх набагато зручніше збирати.

Здатність утворення плодів у даного сорту абсолютно не корелює з порою року і тривалістю світлового дня – таку полуницю можна вирощувати буквально в квіткових горщиках на підвіконні і насолоджуватися свіжими ягодами протягом цілого року. Всього за сезон вдається зібрати до трьох-чотирьох врожаїв, нерідко полуницю вирощують в закритому грунті в промислових масштабах. З одного куща вдається отримати до 2 кг ягід протягом сезону.

Переваги:

 • Дуже ароматні ягоди;
 • Містить пристойну кількість цукрів;
 • Тривалий період плодоношення;
 • Протягом сезону можна зібрати до 4 врожаїв;
 • Ягоди мають щільну консистенцію;
 • Добре чинять опір різного роду захворюваням і шкідникам.

Недоліки:

 • Погано переносять занадто високі і занадто низькі температури;
 • При нестачі вологи знижується врожайність;
 • Після багатого врожаю частина кущів може і зовсім загинути.

7 Клері

Клері
Клері

Дізнатись ціну

Виведений італійськими фахівцями, вітчизняні садівники-любителі відзначають той факт, що плоди дозрівають в рекордно короткі терміни, самі ягоди великі і досить солодкі. Полуницю даного сорту використовують найчастіше для промислового садівництва. Кущі досить високі і потужні, розлогість середня. Квітконоси потужні, під вагою ягід практично не опускаються. Листя велике, володіє характерним глянцевим блиском і довгими черешками, має темно-зелене забарвлення. Цвіте рясно, квіти великі з яскраво-жовтою серцевиною і білими пелюстками. Плоди за своїми розмірами приблизно однакові, їх вага в середньому становить близько 30-40 грамів, проте зустрічаються екземпляри масою до 50 грамів. Стиглі ягоди мають червоне або темно-вишневе забарвлення.

Основна маса плодів дозріває приблизно в один і той же час, період збору становить близько двох тижнів. З одного куща можна зібрати до 300 грамів ягід. Зацвітає сорт приблизно на початку травня, рослини добре переносять весняні заморозки. Ягоди щільні, в них немає пустот, мають приємний суничний аромат. Кущі здатні рости на одному місці протягом 4 років.

Переваги:

 • Ягоди великі і дуже солодкі;
 • Дозріває урожай в один і той же час;
 • Сорт добре переносить незначні заморозки.

Недоліки:

 • З одного куща вдасться зібрати не надто багато ягід;
 • На одному місці сорт може рости всього 4 роки.

6 Хоней

Хоней
Хоней

Дізнатись ціну

Кущі прямостоячі, мають великі розміри, листя рясне. Воно представлене трилопатевим темно-зеленим листям з опушенням. Квітконоси досить товсті, знаходяться трохи нижче рівня росту листя, на одному кущі їх від 5 до 8 штук. Коріння міцні, добре розвинені, після плодоношення кущ видає багато вусиків – легко розводити, причому полуниця не буде витрачати ресурси на їх розвиток. Починає своє максимально активне зростання приблизно в середині квітня, урожай можна збирати в кінці травня.

На одному кущі формується до 15 квіток. Ягоди дозрівають приблизно в один час, їх можна збирати протягом двох-трьох тижнів. Їх маса може досягати 30 грамів, забарвлення бордове, є характерний глянцевий блиск. М’якоть пружна і дуже соковита, на смак солодка. Плоди відрізняються яскравим ароматом. Плодоношення відбувається один раз в сезон.

Переваги:

 • Висока врожайність сорту;
 • Ягоди щільні – їх легко перевозити без втрати зовнішнього вигляду;
 • Кущі добре витримують навіть серйозні перепади температур;
 • Здатні тривалий час рости на одному місці.

Недоліки:

 • Занадто велика кількість вологи в грунті може привести до загибелі кущів;
 • Нерідко схильні до захворювань кореневої системи.

5 Христина

Христина
Христина

Дізнатись ціну

Сорт був виведений британським селекціонером Дженнінгсомом виключно для отримання врожаю полуниці в промислових обсягах. При правильному догляді врожайність може бути до 1 кг ягід. Плодоношення триває приблизно протягом трьох тижнів. Кущі компактні, об’ємні, розлогість на середньому рівні. Листя забарвлені в яскраво-зелений колір, квітки великі, з білосніжними пелюстками і золотистою серцевиною. Квітконоси тут довгі і досить тонкі, тому під вагою плодів будуть згинатися, через що плоди виявляються на землі. Щоб вони залишалися чистими, досвідчені садівники радять працювати з мульчирующим матеріалом.

Вусиків після плодоношення виходить не дуже багато, проте для розведення сорту їх буде цілком достатньо. Ягоди мають конусоподібну форму, шкірка гладка, горбистості у неї немає. Навіть повністю стиглі плоди мають зеленуватий кінчик. М’якоть має кисло-солодкий смак, плодоніжка тримається добре, її відокремлювати доводиться із зусиллям.

Переваги:

 • Дозріває дуже швидко;
 • Навіть стиглі ягоди можуть довго зберігатися;
 • Плоди великі і красиві, приємні на смак.

Недоліки:

 • Для забезпечення високої врожайності доведеться за кущами добре доглядати;
 • Полуниця добре себе почуває в дуже вологому грунті;
 • Нерідко у кущів розвивається фітофтороз.

4 Альба

Альба
Альба

Дізнатись ціну

Вважається, що це елітний сорт даних ягід – його визнають як вітчизняні, так і європейські садівники. Урожай відрізняється досить великими плодами з приємним і ніжним смаком, що робить його затребуваним не тільки в аматорському, але і в промисловому садівництві. Кущі у цього сорту досить потужні, проте листя на них не дуже багато, середня висота рослини не перевищує 35 см., листя великі, мають яскраво-зелене забарвлення.

Квітконоси потужні, довгі, тому добре видно, як дозріває ягода, проте в подальшому опускається на листя. Це дуже зручно, тому що плоди не будуть бруднитися об землю. Ягоди великі, мають подовжену конічну форму, їх маса знаходиться в межах від 25 до 30 грамів, вони гладкі, мають глянсовий блиск, забарвлення яскраво-червоне.

Переваги:

 • Дозріває дуже рано;
 • Період цвітіння дозволяє уникнути негативного впливу заморозків;
 • Пристойний урожай – з куща можна зібрати до 1 кг ягід;
 • Хороший смак плодів, транспортабельність;
 • Сорт витримує навіть суворі умови.

Недоліки:

 • Схильний до різних захворювань;
 • Якщо на вулиці дуже жарко, ягоди починають підпікатися.

3 Сенсація

Сенсація
Сенсація

Дізнатись ціну

Виведений голландськими селекціонерами кілька років тому. В результаті, вийде досить ефективний і врожайний сорт середнього терміну достигання. Кущі здатні з легкістю чинити опір різного роду захворюваннями і шкідників. Сорт оптимально підійде фермерам, які займаються вирощуванням даної ягоди в промислових масштабах протягом усього року, так як він придатний для культивування як у відкритому грунті, так і в теплиці, контейнерах. Багато людей висаджують цю полуницю в просторі контейнери і ставлять їх на підвіконня, щоб цілий рік їсти свіжу повну вітамінами ягоду.

Кущі мають компактні розміри, листя спрямоване вертикально, його досить багато. Воно здатне надійно укрити собою квітконоси, сховавши їх від весняних заморозків, а вже сформувані ягоди – від негативного впливу сонячних променів. Квітконоси сильні і потужні, але під вагою плодів все ж прогинаються. У квітах міститься багато пилку, проте додаткові запилення вони не потребуватимуть. Маса плодів становить приблизно 30-50 грамів. Ягоди мають конічну форму, протягом усього періоду плодоношення зберігають її, не починають дрібніти. М’якоть соковита, але в ній іноді зустрічаються невеликі порожнечі, ягоди солодкі, мають невелику кислинку.

Переваги:

 • Сорт стійкий до посухи і заморозків;
 • Забезпечує високу врожайність;
 • Володіє відмінним імунітетом по відношенню до різного роду захворювань;
 • Легко розводити;
 • Плодоносить навіть на важких грунтах.

Недоліки:

 • У холодне літо ягоди водянисті, солодкості в них майже не відчувається;
 • На далекі відстані возити проблематично.

2 Корона

Корона
Корона

Дізнатись ціну

Кущі, як відзначають в своїх відгуках користувачі, з легкістю переносять холод до -20 градусів, тому їх нерідко висаджують у відкритий грунт. Рослини погано переносять посуху, тому плантації потрібно буде регулярно поливати. Якщо забезпечити сорту грамотний догляд, то кущі не будуть схильні до різного роду захворювань. З одного куща вдається отримати урожай масою до 900 грамів. Дозрівають ягоди в другій половині червня, середня вага плоду становить близько 20-30 грамів. Найбільші ягоди вдається отримати на самому початку плодоношення, в подальшому вони стають все дрібніше і дрібніше.

На смак вони солодкі, мають яскраво виражений аромат. Вони мають темно-червоне забарвлення, за формою нагадують сердечко, красиво блищать. М’якоть ніжна, не дуже щільна, плодоніжка від’єднується з незначним зусиллям. Легко перевозити на далекі відстані.

Переваги:

 • Добре переносить навіть дуже низькі температури;
 • Відмінно чинить опір хворобам;
 • Високі показники врожайності;
 • Ягоди красиво виглядають.

Недоліки:

 • Кущі пригнічено себе відчувають при нестачі вологи;
 • Занадто багато вусиків.

1 Азія

Азія
Азія

Дізнатись ціну

Лідером в нашого рейтингу кращих сортів полуниці виявилися рослини, що характеризуються дуже потужною кореневою системою, яка допомагає їм оптимально адаптуватися практично до будь-якого, навіть до дуже суворого клімату. Кущі великі, бувають кілька розлогими або прямостоячими. Листя забарвлене в насичений зелений колір, вусиків сорт дає небагато, а ось квітконосів завжди пристойну кількість. Плодоносить протягом місяця – протягом цього часу з одного куща вдається зібрати до півтора кілограмів ягід.

Маса плодів становить близько 25-40 грамів, ближче до кінця плодоношення не починають дрібніти. Якщо вирощувати полуницю в теплиці, то можна отримати ягоди вагою до ста грамів. За формою вони нагадують трохи приплюснутий конус. Забарвлення плодів яскраво-червоне, в м’якоті не зустрічаються порожнечі. Вона щільна, має яскраво виражений полуничний аромат, підходить для глибокої заморозки, вживання в свіжому вигляді і так далі.

Переваги:

 • Висока врожайність;
 • Хороші смакові і ароматичні якості;
 • Універсальність споживання;
 • Плодоніжки легко від’єднуються від ягід;
 • Зберігається протягом тижня без втрати товарного вигляду.

Недоліки:

 • Не дуже добре чинить опір нестачі вологи.
Поділитися:

Додати коментар