Yak Prosto

Корисний сайт
Топ 10 кращих сортів пшениці

Топ 10 кращих сортів пшениці

Поділитися:

Протягом декількох тисячоліть людство займається вирощуванням самих різних зернових культур, серед яких найбільш популярною є саме пшениця. Її обробляють буквально скрізь, де тільки є можливість. Цілком природно, що існує маса порід даної сільськогосподарської культури, які будуть значно відрізнятися один від одного за цілою низкою ознак. У нашому рейтингу кращих сортів пшениці ми збираємося максимально докладно розповісти про найбільш характерні варіанти для українських кліматичних умов. Ми детально проаналізуємо основні якості кожного сорту, розповімо про особливості його вирощування.

Топ 10 кращих сортів пшениці
Топ 10 кращих сортів пшениці
1АтлонДізнатись ціну
2КолоніяДізнатись ціну
3АскетДізнатись ціну
4ДуплетДізнатись ціну
5ЗдобнаДізнатись ціну
6ЄрмакДізнатись ціну
7ЮкаДізнатись ціну
8ТаняДізнатись ціну
9ГрімДізнатись ціну
10ОлексійовичДізнатись ціну

10 Олексійович

Олексійович
Олексійович

Дізнатись ціну

Відкриває наш огляд один з найбільш популярних сортів, який був виведений всього 5 років тому. Продукція успішно пройшла через безліч різних випробувань, після чого її рекомендували для вирощування на українських полях. Належить до середньостиглих сортів, відрізняється досить високими показниками врожайності. Висота стебел досягає всього 81 см – не доведеться турбуватися, що її зламає сильний вітер або дощ. Продукція добре чинить опір вилягання навіть в перестиглому вигляді. Сорт дозріває значно раніше стандартних культур. Кущ має проміжну форму, у нього не опущений лист, забарвлення яскраво-зелене. Колос білий, не надто щільний, має форму піраміди. Зерна не дуже великі, в основі голі, пофарбовані в червоний колір.

Однією з ключових особливостей цього сорту є дуже високий показник врожайності. Зерна зберігають свої виняткові смакові якості навіть у разі, якщо їм доводиться рости на грунті, в якому міститься невелика кількість поживних речовин. Пшениця відмінно витримує вплив низьких температур, хлібопекарські якості у неї дуже високі. Агрономам вдалося вивести сорт з дуже високим імунітетом – він з легкістю чинить опір різним хворобам і шкідникам.

Переваги:

 • Один з найбільш врожайних сортів;
 • Прекрасні хлібопекарські характеристики;
 • Смакові якості зберігаються навіть в умовах нестачі поживних речовин;
 • Достигла пшениця не лягає на землю;
 • Добре чинить опір різного роду захворювань і шкідників.

Недоліки:

 • Посівний матеріал коштує досить-таки дорого.

9 Грім

Грім
Грім

Дізнатись ціну

Одна з найбільш м’яких порід пшениці, саме їй часто віддають перевагу фермери, що займаються землеробством в умовах південних регіонів. Сорт відмінно чинить опір різного роду захворювань, по врожайності в значній мірі перевершує більшість інших сортів. Борошняна продукція з пшениці цього сорту протягом довгого часу буде зберігати свій смак і свіжість, завдяки чому дана порода відноситься до цінних сортів. Селекціонери розробили такий сорт на базі інших варіантів, які характеризуються високою стійкістю по відношенню до впливу низьких температур. Вперше пшениця була запущена в масове виробництво близько 10 років тому. Вона являє собою однорічну рослину трав’янистого типу.

Злак належить до напівкарликової групи. Стебло у сорту виростає не більше 90 см. Воно всередині порожнисте, не надто потужне, в центральній частині має пристойне потовщення. Проте, стебло є досить жорстким – навіть при сильно налитому переспілому колосі воно не схильне до вилягання. Коренева система розвинена просто чудово – можна не боятися, що рослина погнеться вітрами або дощами. Листя досить довге, пофарбоване в яскраво-зелений колір. Для запилення комахи не потрібні. Повний вегетаційний період у цього озимого сорту становить близько 230-270 днів. Пшениця з легкістю переносить посуху і жаркий клімат.

Переваги:

 • Добре переносить як високі, так і досить низькі температури;
 • Спокійно відчуває себе в умовах нестачі вологи;
 • Відрізняється дуже високою врожайністю;
 • Сильний імунітет захищає від захворювань;
 • Зерно досить м’яке;
 • Можна висаджувати в будь-яких регіонах.

Недоліки:

 • Дає надмірно рясну зелену масу, в якій можуть комфортно почувати себе різного роду шкідники.

8 Таня

Таня
Таня

Дізнатись ціну

Цей сорт вперше з’явився на фермерських полях більше 15 років тому, являє собою зернову культуру запатентованого типу. Це ще один низькорослий сорт з високим опором до вилягання. За своєю формою колос нагадує порожнистий циліндр. Довжина середня, але щільна. Луска колоса і саме зерно мають яйцевидну форму. Зерна досить великі – 1000 штук будуть важити близько 46 грамів. Цей сорт по достоїнству цінують досвідчені фермери, так як він відмінно протистоїть осипанням, на ньому не з’являється бура і жовта іржі, а також інші захворювання колоса. Сам сорт дуже врожайний, добре переносить будь-які погодні умови. Він з легкістю виносить і морозну погоду, а також сорт абсолютно не чутливий по відношенню до посухи.

Даний сорт досить широко поширений в нашій країні багато в чому за рахунок стійкості до кліматичних особливостей місцевості. Також цей сорт особливо цінується фермерами за рахунок стійкості по відношенню до осипання. З одного гектара можна зібрати до 97 центнерів пшениці, мінімальний показник становить 45 центнерів. Саме зерно за своєю якістю в повній мірі відповідає вимогам, які пред’являються по відношенню до м’яких сортів.

Переваги:

 • Вельми високі показники врожайності;
 • З легкістю витримує посуху і заморозки;
 • Не потребує регулярного внесення добрив.

Недоліки:

 • Насіннєвий матеріал коштує досить дорого.

7 Юка

Юка
Юка

Дізнатись ціну

Виведений даний сорт був відносно недавно – вперше він з’явився менше 10 років тому. Цей злак володіє невисокими стеблами – вони виростають максимум до одного метра. Колосся жовтого кольору, а саме зерно відноситься до м’яких сортів. Рослини не чутливі по відношенню до перегинання стебел, урожай не обсипається через сильний вітер або дощі. Коренева система знаходиться дуже близько до поверхні грунту. Листя у рослин довге, має форму ланцета. Стебло всередині порожнисте, в центральній частині є ущільнення. Нерідко з’являються бічні пагони, які також здатні давати урожай.

Для запилення злаку не потрібні комахи. Якщо погода під час цвітіння сонячна, то сорт цвіте відкрито, в похмуру погоду цвітіння закрите. Період дозрівання вважається середньопізнім – тривалість вегетаційного терміну становить від 92 до 100 днів. Рослини мають досить високий імунітет: вони не чутливі до борошнистої роси, стеблової іржі і ряду інших захворювань. Пшениця прекрасно переносить високі температури навколишнього середовища і стійка по відношенню до нестачі вологи.

Переваги:

 • Хороші показники зимостійкості дозволяють вирощувати дану пшеницю;
 • Підвищена стійкість по відношенню до різного роду захворювань;
 • Вельми висока врожайність незалежно від погодних умов;
 • Легко переносить спеку і посуху;
 • Урожай не обсипається.

Недоліки:

 • Коренева система знаходиться близько до поверхні землі, тому стебла часто немічні.

6 Єрмак

Єрмак
Єрмак

Дізнатись ціну

Створений даний гібрид був на самому початку століття, він вирощується не тільки в нашій країні, але і далеко за її межами. Сорт вважається високо продуктивним. Колос за формою нагадує веретено, луска яйцеподібна. Висота рослини знаходиться в межах від 75 до 85 см. Саме зерно має овальну форму, забарвлене в червоний колір, посередині розташована неглибока борозенка. Пшениця середньої крупності. 1000 зерен важить близько 45-50 грамів. З моменту посіву до збору врожаю проходить 230-290 днів. Сорт відрізняється досить високою врожайністю: з одного гектара можна зібрати до 10 тонн, однак це буває тільки в найвдаліші роки, зазвичай даний показник коливається в районі 6 тонн з гектара. Порода відмінно переносить холод – виживає після морозів близько 98% насіння.

Найбільший урожай пшениці можна зібрати при вирощуванні її в південних регіонах. Варто відзначити, що цей сорт досить чутливий по відношенню до різних хвороб, тому необхідно регулярно оглядати посіви, проводити профілактичні заходи щодо недопущення виникнення захворювань.

Переваги:

 • З легкістю виносить як посуху зі спекою, так і сильні морози;
 • Не потребує використання хімікатів;
 • Пізні терміни висівання в грунт;
 • Добре чинить опір виляганню і осипанню.

Недоліки:

 • Вельми слабкий імунітет по відношенню і до захворювань, і до шкідників.

5 Здобна

Здобна
Здобна

Дізнатись ціну

Стебла у пшениці середньої довжини, соломини досить тонкі, проте стоять прямо і не згинаються при сильних вітрах. На колосі є середній восковий наліт. 1000 зерен важить від 35 до 48 грамів. Пшениця належить до ранньостиглих сортів – її вегетаційний період становить близько 75-95 днів. Урожай характеризується чудовими хлібопекарськими якостями, рослини здатні довгий час жити без вологи. Врожайність може досягати 40 центнерів з гектара, однак при ідеальних умовах цей показник зростає до 58 центнерів.

Коренева система залягає досить глибоко, що підвищує стійкість рослин, а також робить їх більш потужними. В ідеалі зерна слід пророщувати – це дозволяє в значній мірі скоротити вегетаційний період, підвищити стійкість по відношенню до різного роду захворювань. Якщо подібної можливості немає, то до початку цвітіння слід провести обробку фунгіцидами.

Переваги:

 • Комфортно себе почуває незалежно від температурного режиму;
 • Не обсипається навіть в разі, якщо перезріє;
 • Коренева система залягає глибоко – кущі досить стійкі;
 • Пристойна врожайність;
 • Добре чинить опір різним захворюванням і шкідникам.

Недоліки:

 • Перед посівом бажано пророщувати насіння;
 • Сорт вимагає обробки фунгіцидами.

4 Дуплет

Дуплет
Дуплет

Дізнатись ціну

Дана порода чудово підходить для південних регіонів. Кущ виростає напівпрямостоячим, проте навіть під сильним вітром не схиляється. Висота середня – не більше 90 см. Соломина середньої товщини, проте здатна витримувати навіть великі зерна. Колос має форму піраміди, пофарбований в білий колір, відрізняється середньою щільністю. Маса тисячі насіння становить близько 33-44 грамів. Урожайність може коливатися від 29 до 49 центнерів з гектара, однак при оптимальних умовах даний показник зростає до максимальних значень – 73-74 центнера.

Тривалість вегетаційного періоду знаходиться в межах від 72 до 97 днів. Даний сорт пшениці належить до цінних порід завдяки високим хлібопекарським характеристикам. Росте швидко, особливо на ранніх фазах, не чутливий по відношенню до заморозків. Перед посівом грунт необхідно рясно удобрити азотовмісними речовинами.

Переваги:

 • Комфортно себе почуває при самих різних кліматичних умовах;
 • Дозріває досить швидко;
 • Висока стійкість по відношенню до різного роду захворювань і шкідників.

Недоліки:

 • Погано переносить нестачу вологи – висівати слід на поля, оснащені системою штучного зрошення.

3 Аскет

Аскет
Аскет

Дізнатись ціну

Кущ вважається напівпрямостоячим, його максимальна висота досягає 102 см. Зерно має середні розміри, 1000 насіння важить не більше 45 грамів. Це високоврожайна порода, яка відмінно витримує жаркий і холодний клімат, в зерні міститься високий відсоток білка, що дозволяє віднести сорт до цінних. З одного гектара можна зібрати в середньому 44,5 центнера, максимальне значення досягає 63 центнери.

Ця пшениця добре чинить опір найбільш поширеним у злакових захворюваням – курній сажці і бурої іржі, проте вважається чутливою по відношенню до борошнистої роси. Сорт вирощують практично в будь-яких кліматичних умовах, але необхідно пам’ятати, що в прохолодному кліматі врожайність буде нижче в порівнянні з теплими регіонами.

Переваги:

 • Дуже висока якість зерна – в ньому міститься пристойний відсоток білка;
 • Хороша врожайність навіть в умовах посушливого клімату;
 • Відмінно підлаштовується під кліматичні умови;
 • Стійкий по відношенню до вилягання;
 • Високий імунітет до найпоширеніших у пшениці хвороб.

Недоліки:

 • Необхідно перед посівом обробляти зерна фунгіцидами.

2 Колонія

Колонія
Колонія

Дізнатись ціну

Середньорання порода, яка також характеризується прискореним зростанням у весняні місяці і чудовою якістю зерна. Кущі пшениці виростають не більше 1 м у висоту. Колос відрізняється середньою щільністю, має форму піраміди, в довжину буває близько 11 см. Саме зерно має середні розміри, в довжину воно трохи витягнуте. На смак прісне, проте відчуваються солодкуваті нотки – в ньому міститься високий відсоток глюкози. Сорт належить до середньоранньої групи. Тривалість вегетаційного періоду становить 219-278 днів з моменту висіву в грунт, дозріває на кілька днів раніше в порівнянні з іншими аналогічними сортами.

Злак здатний самостійно впоратися з бур’янами – він просто затінює їх. Листя рясне, тому грунт під рослинами весь час знаходиться в тіні і не пересихає. Злак добре переносить нестачу вологи, причому це ніяк не позначиться на врожайності. Він володіє високим імунітетом по відношенню до всіх захворювань, не чутливий до шкідників, може витримувати досить низькі температури.

Переваги:

 • Висока продуктивність сорту;
 • Відсоток сходження становить 98%;
 • З легкістю переносить недолік вологи;
 • Витримує низькі температури;
 • Хороші смакові характеристики;
 • Чинить опір хворобам і шкідників.

Недоліки:

 • Потребує регулярного внесення добрив.

1 Атлон

Атлон
Атлон

Дізнатись ціну

З одного зерна виростає до 12 стебел, на кожному з яких формується колос. Листя витягнуте, плоске, на дотик поверхня трохи шорстка, ширина листа може досягати 20 мм., суцвіття досить довгі – виростають до 15 см.

Висота стебел не перевищує 94 см. Пшениця вважається середньоранньою, вона не обсипається і не вилягає. Кущі добре переносять вплив низьких температур, стійкі по відношенню до посухи. Сама пшениця не чутлива до вірусів та інших захворювань. 1000 зерен важить близько 40-45 грамів. Це один з найбільш врожайних сортів, придатних для вирощування в українському кліматі – максимум вдавалося зібрати 110 центнерів з гектара, середній показник становить близько 75-80 центнерів. Зерно володіє високими технологічними і хлібопекарськими властивостями.

Переваги:

 • Добре витримує морози, спеку і посуху;
 • Кущі стійкі до вилягання і осипання;
 • Чудові пекарські якості;
 • Відмінна врожайність;
 • Високий імунітет дозволяє сорту бути не чутливим по відношенню до хвороб і шкідників;
 • Рослини невисокі.

Недоліки:

 • Не виявлено.
Поділитися:

Додати коментар