Yak Prosto

Корисний сайт
Топ 10 кращих WI-FI роутерів початку 2021 року

Топ 10 кращих WI-FI роутерів початку 2021 року

Поділитися:

Сьогодні багато провайдерів пропонують бюджетні роутери для домашнього користування в зв’язці зі своїми послугами. Однак вони рідко відповідають вимогам сучасних користувачів, адже навіть для будинку або квартири такий гаджет може оснащуватися досить різноманітними функціями. У нашому рейтингу представлені кращі Wi-Fi роутери 2021 року, які не соромно назвати лідерами в своєму сегменті. Разом з тим, те наскільки гаджет буде відповідати вашим очікуванням, залежить не тільки від можливостей девайса, але і розуміння власних уподобань покупцем. Попередньо, ви повинні самі вирішити для себе, чи потрібні вам USB роз’єми, постарайтеся вирішити, яка кількість LAN-портів вам необхідна, на яку максимальну швидкість розраховуєте. Крім іншого слід дізнатися у провайдера щодо параметрів підключення. Зокрема, це дозволить попередньо з’ясувати, який варіант підключення є кращим. Іншими словами, вам варто заздалегідь з’ясувати, який тип WAN роз’єму повинен бути у роутера.

Топ 10 кращих WI-FI роутерів початку 2021 року
Топ 10 кращих WI-FI роутерів початку 2021 року
1Keenetic Speedster (KN-3010)Дізнатись ціну
2TP-LINK Archer C2300Дізнатись ціну
3HUAWEI B525Дізнатись ціну
4Keenetic Extra (KN-1710)Дізнатись ціну
5Mikrotik hAP ac2Дізнатись ціну
6Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4Дізнатись ціну
7Keenetic 4G (KN-1211)Дізнатись ціну
8Mercusys MW330HPДізнатись ціну
9TP-LINK Archer A5Дізнатись ціну
10Tenda AC5Дізнатись ціну

Кращі недорогі WI-FI роутери

Моделі початкової цінової категорії від китайських розробників добре працюють з коробки. Цей клас не зрівняється із середнім рівнем Wi-Fi роутерів від Asus або Keenetic в плані стабільності і гнучкості налаштувань, так як ПЗ було створено для широкої цільової аудиторії. З огляду на це, ми постаралися підібрати максимально стабільні і надійні моделі. Природно, враховували думку експертів і рядових покупців, які зуміли самостійно вибрати відповідну техніку, і не пошкодували про вибір.

10 Tenda AC5

Tenda AC5
Tenda AC5

Дізнатись ціну

Відкриває Топ-10 кращих Wi-Fi роутерів модель початкової цінової категорії для квартири серії Tenda AC5. При цьому 2-діапазонний девайс отримав 4 зовнішні антени з підсиленням 5 дБ. Модель підтримує роботу на частоті в 2,4 і 5 ГГц. Якщо вірити виробнику, антени дозволяють сприймати стандарти IEEE802.3. Більш того, реалізовані корисні опції, включаючи технологію міграції даних користувача, якщо необхідно без особливих проблем перейти зі старого маршрутизатора без зайвих налаштувань. Встановлений процесор, у свою чергу, підтримує прогресивні технології, включаючи MU-MIMO і Beamforming. У користувачів є можливість управління девайсом за допомогою мобільного телефону. До складу конструкції входить 1 роз’єм FE WAN. У комплекті можна виявити кабель Ethernet.

9 TP-LINK Archer A5

TP-LINK Archer A5
TP-LINK Archer A5

Дізнатись ціну

Безумовно заслуговує на увагу серед усього різноманіття бюджетних маршрутизаторів для квартири модель серії TP-LINK Archer A5. Цей роутер підтримує діапазон 2,4 ГГц при стандарті IEEE 802.11n/g/b. У цьому діапазоні максимальна швидкість передачі даних досягає 300 Мбіт/с. В стандарті 5 ГГц підтримується IEEE 802.11ac/n/a при максимальній швидкості 867 Мбіт/с. В силу підтримки програми Tether можна без особливих проблем керувати мережею, задавай гнучкі налаштування параметрів. До особливостей також варто віднести підтримку мосту і 802.1 Q TAG VLAN для послуги IPTV. Покупці гідно оцінюють режим точки доступу. Зовнішня частина цієї моделі включає відразу 4 антени. Є порт WAN з максимальними значеннями 10/100 Мбіт/с.

8 Mercusys MW330HP

Mercusys MW330HP
Mercusys MW330HP

Дізнатись ціну

Бренд пропонує збалансовані пристрої, які можуть конкурувати з відомими брендами. Зокрема, це стосується бюджетної лінійки Mercusys MW330HP, але ми зіткнулися із завищеними очікуваннями. Нічим унікальним цей прилад не відрізняється від аналогів, а в стабільності роботи навіть поступається конкурентам. З цікавих особливостей хотілося б відзначити підтримку кнопки Turbo, яка запускає в дію чіп-підсилювач потужності. Радують антени 7 dBi. Швидкість досягає 300 Мбіт/с. Радує простота налаштування присторою, але не більше того.

7 Keenetic 4G (KN-1211)

Keenetic 4G (KN-1211)
Keenetic 4G (KN-1211)

Дізнатись ціну

Звичайно ж, в списку недорогих Wi-Fi роутерів не обійшлося без моделі Keenetic. Зокрема, ми говоримо про серію (KN-1211) з підтримкою 4G. Апарат працює стабільно. Однією перевагою є функція батьківського контролю. Варто відзначити контроль зв’язку протягом 24 годин на добу, можливість резервованого підключення по Ethernet. Хорошу пропускну здатність гарантують антени з посиленням в 5 dBi.

6 Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4

Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4
Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4

Дізнатись ціну

Кращий бюджетний Wi-Fi роутер 2021 року – це модель Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4, яка користується небаченою популярністю по всьому світу. У чому секрет? У стабільній роботі з коробки без зайвих налаштувань і навичок. Прилад виконаний в якісному корпусі з акуратним дизайном білого кольору. Легко вписується в інтер’єр будь-якої квартири. Реалізована стабільна робота в двох діапазонах з пропускною здатністю в районі 1160 Мбіт/с. З об’єктивної причини, цей девайс можна експлуатувати для мультимедіа, стрімінгу своїх ігор, інших завдань. У конструкцію закладено 4 зовнішні антени, які дають стабільний сигнал. Для квартири точно вистачить.

Кращі дводіапазонні WI-FI роутери

У цій категорії зібрані маршрутизатори середнього і преміум-класу. Знову ж таки хотілося б акцентувати вашу увагу, що ефективність роботи підключення залежить не тільки від роутера, але і провайдера. Менш райдужно йдуть справи у TP-LINK Archer C3200 в (в плані зручності), але це правило не поширюється на технічні характеристики і функціонал.

5 Mikrotik hAP ac2

Mikrotik hAP ac2
Mikrotik hAP ac2

Дізнатись ціну

Поповнює рейтинг Wi-Fi роутерів 2021 року для дому модель серії Mikrotik hAP ac2. Це дійсно ефективний продукт зазначеного бренду. Девайс працює в частотах 2,4 і 5 ГГц, підтримуючи при цьому апаратне прискорення IPsec. У цьому маршрутизаторі реалізовано відразу п’ять портів типу Ethernet 10/100/1000, а також є USB для підключення модему з підтримкою мереж четвертого покоління. Зовнішній вигляд дозволяє встановлювати гаджет в горизонтальному положенні або встановити його до стіни. У комплекті з цим флагманським рішенням йде блок живлення 24V 0.8A.

4 Keenetic Extra (KN-1710)

Keenetic Extra (KN-1710)
Keenetic Extra (KN-1710)

Дізнатись ціну

Якщо ви не знаєте, який купити маршрутизатор для дому, рекомендуємо звернути увагу на дводіапазонний Wi-Fi серії Keenetic Extra. Безумовно одна з найпопулярніших серій для домашнього користування. Гаджет підтримує частоту 2,4 ГГц при швидкості в 300 Мбіт/с. При використанні другого стандарту максимальна пропускна здатність може досягати 867 Мбіт/с. Конструкція включає відразу 4 антени, що володіють підтримкою 5 dBi. Звичайно ж, реалізована можливість підключення 3G/4G модемів, на що вказує наявність модему USB 2.0. Що стосується портів Ethernet, їх відразу 5 штук. Коробка з приладом також поповнилася кабелем Ethernet і адаптером живлення.

3 HUAWEI B525

HUAWEI B525
HUAWEI B525

Дізнатись ціну

Безумовно топовим Wi-Fi роутером з 4G в цьому році є модель серії HUAWEI B525, яка відмінно підходить для різних ОС: від Windows 7 до Windows 10 і навіть Linux. При цьому на всіх різновидах операційних систем досягається високий рівень безпеки. Причому продукт сумісний з різними операторами, що працюють на частоті від 1700 МГц до 2700 МГц. Крім хорошої швидкості роботи і виходу під антену до 150 Мбіт/с (мобільний оператор), цей пристрій підтримує два стандарти Wi-Fi. У разі необхідності можна використовувати зовнішню антену для взаємодії з віддаленими станціями. Тобто, розташованими на великій відстані.

2 TP-LINK Archer C2300

TP-LINK Archer C2300
TP-LINK Archer C2300

Дізнатись ціну

Розглядаючи якісні роутери з точки зору співвідношення ціна/якість, не можна залишити поза увагою модель преміум-класу TP-LINK Archer C2300, що підтримує відразу всі стандарти, включаючи 802.11 b, a, g, n, ac. Отже, на відміну від звичайних дводіапазонних моделей, цей гаджет розподіляє навантаження ще ефективніше. Максимальна швидкість при цьому може досягати 2225 Мбіт/с. З таким гаджетом ви спокійно можете насолоджуватися онлайн-іграми, використовуючи потокове відео в 4K HD (без затримок, само собою). Цей девайс розрахований на найвимогливіших користувачів. Корпус включає сучасні стандарти інтерфейсів, включаючи 3 LAN-порти. Доступно 3 антени, які забезпечують гаджет хорошим радіусом дії.

1 Keenetic Speedster (KN-3010)

Keenetic Speedster (KN-3010)
Keenetic Speedster (KN-3010)

Дізнатись ціну

Кращий Wi-Fi роутер 2021 року – це модель Keenetic Speedster (KN-3010). Це той самий випадок, коли необхідна висока дальність в приватному секторі, а сигнал міг стабільно проходити через стіни. Хороший варіант для експлуатації у великих будинках і навіть котеджах. При цьому відомий виробник такої техніки подбав про наявність динамічного DNS і технології MESH. Природно, ми говоримо про дводіапазонний маршрутизатор, який дозволяє фільтрувати і контролювати MAC-адреси. Є функція батьківського контролю. Крім високого рівня безпеки реалізовані потужні антени (4 штуки), що гарантують хорошу пропускну здатність сигналу. Доступно 128 мегабайт оперативної пам’яті типу DDR3. Стабільність роботи також аргументована використанням потужного чіпа серії MediaTek MT7621A.

Як вибрати хороший WI-FI роутер для домашнього користування?

Коротко, питання стандартів зв’язку ми торкнулися. 2,4 ГГц має непоганий радіус покриття, але при роботі з декількома підключеннями швидкість очевидно падає. Стандарт 5 ГГц є більш пріоритетним, якщо кілька користувачів, але у таких роутерів невеликий радіус дії. Зі зрозумілих причин в нашому рейтингу зібрані дводіапазонні моделі. Якщо ви не знаєте, як вибрати Wi-Fi роутер також врахуйте, що бюджетні моделі, як правило, роздають сигнал на швидкості в 150 Мбіт/с. Цього замало, враховуючи сучасні реалії. Оптимально від 300 Мбіт/с. Отже, розумніше орієнтуватися на гаджети середнього класу з підтримкою стандарту 802.11ac. Крім іншого рекомендуємо враховувати ряд важливих нюансів:

1 Стабільність роботи. Бажаючи заощадити, багато користувачів орієнтуються на характеристики і ціну, забуваючи про значимість торгової марки. Сьогодні в число кращих виробників роутерів входять Keenetic і TP-Link. Купуючи товари цих брендів, не доводиться переживати про те, що вам доведеться вдаватися до виклику фахівця з налаштування або ви зіткнетеся з нестабільною прошивкою.

2 Зона дії. Тут необхідно враховувати не тільки стандарт зв’язку або потужність, але і розташування роутера, скільки стін. Тут краще звернутися за рекомендацією до свого провайдера перед покупкою. Як показує практика, для маленької квартири вистачає моделі з двома антенами при коефіцієнті посилення сигналу в районі 5 dBi. Якщо у вас багато бетонних стін, дивіться на більш “пробивні” рішення.

3 Інтерфейс. Актуальні маршрутизатори мають по 4 порти, і більше. USB-інтерфейси, в свою чергу, зустрічаються в більш дорогих гаджетах. Вони мають можливість підключення флешок та інших периферійних пристроїв, аж до 4G модемів.

Поділитися:

Додати коментар