Yak Prosto

Корисний сайт
Топ 10 міст з найбільшою площею

Топ 10 міст з найбільшою площею

Поділитися:

Одні вважають за краще, жити відокремлено поруч з природою, інші не уявляють себе без суєти галасливого мегаполісу. У цій статті ми вирушимо з вами в супер міста нашої планети і подивимося, що ж з себе представляє десятка найбільших міст світу за площею. Варто відзначити, що перша трійка знаходиться в Китаї.

Топ 10 міст з найбільшою площею
Топ 10 міст з найбільшою площею

1 Чунцин. Китай

Площа 82 403 км² 

Чунцин. Китай
Чунцин. Китай

Це найбільше промислове місто в світі в центральній частині Китаю. Його населення становить 33 мільйони чоловік. Складається воно не тільки з міської частини, а й включає в себе багато природних сільських зон і сіл. Завдяки горбистій поверхні місто виглядає багаторівнево. Крім хмарочосів доріг і мостів, якими славиться Чунцин, увагу туристів привертає метро, яке має футуристичний вигляд. Деякі його гілки проходять над землею і навіть крізь житловий будинок. І як буває з великими містами, Чунцин не претендує на звання чистого міста. Тут розташовані сотні заводів, в тому числі хімічні і це викликає серйозні екологічні проблеми. Місто виникло більше трьох тисяч років тому і зберегло деякі історичні пам’ятки, наприклад, скельні скульптури стародавнього монастиря Лохань, початок одинадцятого століття, але останнє десятиліття урбанізована зона забудовується шаленими темпами і можна припустити, що місто буде зростати.

2 Ханчжоу. Китай

Площа 16 847 км² 

Ханчжоу. Китай
Ханчжоу. Китай

Ханчжоу одна з древніх столиць Китаю і сучасний культурний центр відомий прекрасними храмами, садами, унікальним стилем архітектури, чайними церемоніями. У Китаї кажуть, що якщо є рай на землі, то він в Ханчжоу. Місто вважається столицею цифрових технологій і сучасним культурним центром. Розквіт Ханчжоу почався в сьомому столітті. До нашого часу, збереглося багато історичних будівель дев’ятого і десятого століть. Всі туристичні маршрути так чи інакше пов’язані з озером Сіху, це якраз, те саме озеро, яке входить до списку всесвітньої спадщини Юнеско. У Ханчжоу можна побачити знаменитий міст через затоку Ханчжоувань – найдовший трансокеанський міст у світі.

3 Пекін. Китай

Площа 16 808 км² 

Пекін. Китай
Пекін. Китай

Пекін, він же Бейджинг, входить до складу 4 древніх столиць Китаю, зараз це політичний, освітній і культурний центр, один з найбільших у світі мегаполісів. Багато історичних пам’яток відмінно збереглися і знаходяться в списку Юнеско. До числа унікальних архітектурних цінностей відноситься найбільший палацовий комплекс в світі, побудований в 15 столітті. Якщо раптом ви зібралися в Китай, ви повинні знати  туристичні маршрути:

1 Це звичайно ж Велика Китайська стіна.

2 Гугун або Заборонене місто – це місце, де жили імператори.

3 Найбільша площа світу до 20 століття – Тяньаньмень.

4 Літній імператорський палац, графський парк Іхеюань.

Населення ж Пекіна більше 21 мільйона чоловік, і звичайно ж воно страждає від забрудненого повітря. Основні причини тому, промислові підприємства, використання вугілля замість газу і автомобілі на дизельному паливі. Пекін – це найбільший залізничний і автодорожній вузол і один з основних авіа вузлів країни.

4 Брісбен. Австралія

Площа 15 826 км² 

Брісбен. Австралія
Брісбен. Австралія

Брісбен столиця штату Квінсленд і один з найбільш підходящих для життя населених пунктів Австралії. Розташований на сході країни на березі річки Брісбен. Населення міста близько 2 мільйонів чоловік. Місто славиться гарними парками, ботанічним садом, широкими вулицями і цікавою архітектурою, безліччю музеїв і зелених зон, тут легко дихається і тепло цілий рік. Можна відвідати справжні австралійські джунглі в парку Ламінгтон і на острові Фрейзер, що входить до списку природної спадщини Юнеско. У Брісбені знаходиться величезний міжнародний аеропорт світового класу, морський порт, розвинена автомобільна, залізнична, транспортна мережа.

5 Аль-Айн. ОАЕ

Площа 15 100 км² 

Аль-Айн. ОАЕ
Аль-Айн. ОАЕ

Це четверте за чисельністю місто в ОАЕ, на його території проживає близько 400 тисяч людей, в основному місцеві араби. Аль-Айн найзеленіше місто в Еміратах. Варто піднятися на гору Джебель Хафіт, звідки відкривається панорамний вид на місто і на сусідні держави Оман. Тут є міжнародні аеропорти, три великих торгових центри, ще можна скупатися в гарячих мінеральних джерелах, відвідати зоопарк і колишню резиденцію сім’ї Аль Нахайян правителів Абу-Дабі. Унікальні природні пам’ятки знаходяться по сусідству з архітектурними шедеврами. У райському саду Аль-Айна круглий рік цвітуть більше 10 мільйонів квітів, єдиний недолік міста, він не омивається ні оманською, ні перською затокою.

6 Ченду. Китай

Площа 14 378 км²

Ченду. Китай
Ченду. Китай

Ченду столиця провінції Сичуань, на південному заході Китаю. Має давню історію, яка налічує 2600 років, за цей час воно неодноразово мало столичний статус. Сьогодні – це один з найпопулярніших туристичних міст Китаю, великий центр торгівлі, економіки, науки, транспорту та зв’язку. Чисельність населення становить 16 мільйонів людей, тут виробляють промислове обладнання, продукти харчування, медикаменти та обчислювальну техніку. Найперше, чим популярний і відомий Ченду в світі – це центр вивчення і розведення великих панд. Місто вважається одним з економічних центрів Китаю. У ньому розташовані штаб-квартири багатьох It компаній, таких як Cisco, Intel, Nokia, Motorola і так далі. Саме в цьому місті розташоване одне з найбільших в країні авіаційно-космічних виробництв Chengdu Aircraft Industry Corporation. Сичуаньська кухня одна з найпопулярніших в країні і в світі. Юнеско присвоїло місту звання кулінарної столиці світу.

7 Сідней. Австралія

Площа 12 368 км²

Сідней. Австралія
Сідней. Австралія

Сідней найбільше місто Австралії і столиця штату Новий Південний Уельс. Його візитна картка – будівля сіднейської опери і кругова пристань. Найбільш жваві прибережні райони Сіднея, саме там знаходиться арочний міст Харбор-Бридж і Королівський ботанічний сад. З відкритого оглядового майданчика на Сіднейській вежі відкривається панорамний вид на місто і його околиці. Сідней – це фінансовий діловий центр країни, тут сконцентрована основна частина промислових підприємств штату. Це величезний мегаполіс, з населенням близько 5 мільйонів чоловік, більше половини жителів іммігранти. У місті чудовий клімат, безліч культурних історичних і природних пам’яток. Буденним громадським транспортом в Сіднеї є пасажирські пороми. Розвинена мережа швидкісних автодоріг. Від Сіднейського вокзалу, кожні 15 хвилин відходять поїзди, а Сіднейський аеропорт один з найбільш завантажених у світі. У місті більше сотні приголомшливих пляжів. Вибрати місце для відпочинку можна в спокійній закритій бухті або на жвавій ділянці для серфінгу або дайвінгу.

8 Тяньцзінь. Китай

Площа 11 760 км²

Тяньцзінь. Китай
Тяньцзінь. Китай

Це велике портове місто на північному сході Китаю. У минулому столітті був центром важкої і легкої промисловості. З ним пов’язані чотириста портів 180 країн світу. Можливість здійснювати величезні товарообороти робить Тяньцзінь привабливим для підприємців. Вважається, що тут найкрасивіша в Китаї річкова набережна, а ще в національному комп’ютерному центрі стоїть найшвидший комп’ютер у світі. З середини 19 століття сюди прибувало багато іноземців, тому в місті можна побачити безліч християнських храмів і будівель в європейському стилі. Дістатися до Тяньцзіня можна будь-яким видом транспорту. Найзручнішим і недорогим, є високошвидкісний поїзд, що з’єднується з Пекіном.

9 Мельбурн. Австралія

Площа 9 992 км²

Мельбурн. Австралія
Мельбурн. Австралія

Мельбурн столиця штату Вікторія і другий за величиною місто Австралії, є багатонаціональним. Чисельність становить близько 5 мільйонів чоловік. Перше, що вражає туристів – це поєднання сучасної вікторіанської архітектури 19 століття, старовинні особняки поруч з хмарочосами. А друге численні парки і сади, пляжі затоки порт Філіп. Всього за 170 років Мельбурн з непримітного села виріс до розвиненого міста континенту. Мегаполіс вважається, ще й спортивним центром Австралії. Тут регулярно приймають світові чемпіонати з крикету, регбі та мотоспорту. Також зведена автотраса, де проходить чемпіонат світу Формули 1 і тенісні турніри. Щороку жителі Мельбурна проводять латиноамериканські, грецькі, польські, малайзійські, індійські, німецькі, китайські та інші фестивалі та свята.

10 Кіншаса. Конго

Площа 9 965 км²

Кіншаса. Конго
Кіншаса. Конго

Кіншаса столиця Демократичної Республіки Конго, розташована на річці Конго. До 1966 року місто називалося Леопольдвілем. Це друге за чисельністю населення місто Африки, після Лагосу. У ньому проживає близько 10 мільйонів чоловік. Місто стало першим судноплавним портом на річці Конго, що сприяло його процвітанню. Рівень життя в Кіншасі дуже низький, через це великі проблеми зі злочинністю. Залізниця Кіншаса пов’язана з багатьма регіонами країни і зарубіжжя. Аеропорт Джилі є найбільшим серед чотирьох міжнародних аеропортів Республіки Конго. У місті є текстильна, харчова, хімічна промисловість, машинобудування і металообробка, мото і вело заводи, суднобудування, судноремонт, деревообробка, виробництво будматеріалів.

Поділитися:

Додати коментар