Yak Prosto

Корисний сайт
Топ 10 найдорожчих мегаполісів у світі

Топ 10 найдорожчих мегаполісів у світі

Поділитися:

Щороку ми чуємо про те, що рівень життя в розвинених мегаполісах зростає, відповідно ростуть і витрати. Дізнайтеся, де найвищі ціни на житло, на продукти, транспорт, розваги і так далі. Скільки потрібно заробляти в таких містах, щоб комфортно жити? Давайте дізнаємось.

Топ 10 найдорожчих мегаполісів у світі
Топ 10 найдорожчих мегаполісів у світі

1 Копенгаген. Данія

Копенгаген. Данія
Копенгаген. Данія

Багато хто знає, що Данію не раз називали країною з найвищим рівнем життя в світі, але коштує таке комфортне життя чимало. Оренда однокімнатної квартири обійдеться вам приблизно в $1400. Переїхати в Копенгаген мріють багато людей, так як жителі міста вважаються одними з найщасливіших на планеті. Копенгаген розташований на острові, тут не бракує в чистої прісної води і зелені. Громадський транспорт Копенгагена, вважається, одним з найкращих на планеті, і можливо тому володіння власним автомобілем тут обійдеться приблизно в два рази дорожче, ніж в інших країнах. З материком місто з’єднане мостами і тунелями, але всього в трьох точках, тому жителям буде неважко ізолюватися в разі епідемії. Та й лікарні тут можуть похвалитися висококласними лікарями.

2 Сеул. Південна Корея

Сеул. Південна Корея
Сеул. Південна Корея

Один із фінансових і промислових центрів не тільки Південної Кореї, але і всієї Азії. У місті і поруч з ним, знаходяться кілька тисяч підприємств, а також розташовані штаб-квартири відомих світових корпорацій. Дивно, але ціни на оренду житла навіть у самому центрі Сеула відносно невеликі, але от якщо ви вирішили купити житло, то доведеться розщедритися, ціни за квадратний метр тут майже в два рази вище, ніж в Лос-Анджелесі. Правда, але в Південній Кореї далеко не всі прагнуть купувати власне житло. Це пов’язано з тим, що звичайні багатоквартирні будинки тут зносять кожні 25-30 років і тому вкладати гроші в нерухомість невигідно. Ціна на житло постійно падає. Побутові товари коштують недешево, зате продукти, майже скрізь, продаються по вельми демократичними цінами. Вартість оренди житла в місяць становить в середньому $1200 в хорошому районі і близько $1000-1075 доларів в звичайному спальному кварталі.

3 Женева. Швейцарія

Женева. Швейцарія
Женева. Швейцарія

Жителі цього міста цілий рік можуть насолоджуватися свіжим повітрям, найчистішою водою, якісними сирами і хорошою музикою, але коштує все це великих грошей. Оренда житла в звичайному спальному районі обійдеться в суму близько $2000. Якщо хочете пожити в престижному кварталі, то доведеться заплатити $3200. Жити в Женеві на 26% дорожче, ніж жити в Парижі і майже на 50% дорожче, ніж в німецькому Мюнхені. Але і рівень життя тут неймовірно високий. Тому уряд країни жорстко обмежує покупку житла іноземцями, щоб ціни не злітали вгору.

4 Париж. Франція

Париж. Франція
Париж. Франція

Париж один з найпопулярніших міст Європи у туристів. Сюди приїжджають за романтичною атмосферою, багатою культурою і смачною їжею. В останні роки вартість оренди житла в місті кохання дещо знизилася, але оренда навіть однокімнатної квартири тут все одно вам обійдеться не менше, ніж в $1330. Багато хто готовий тулитися в крихітних квартирках, щоб жити ближче до центру міста, деякі вважають за краще знімати квартири в передмістях, до центру доводиться добиратися на машині або електричці. Зате ціни приблизно на $40 доларів нижче, а метраж квартири більше. Ціни на продукти та обіди в кафе тут високі. Хоча ціни на вино набагато нижче, ніж у багатьох країнах. Але одним вином ситий не будеш, щоб комфортно жити в центрі Парижа, потрібно заробляти не менше $3000 на місяць. Середня вартість квадратного метра житла в Парижі становить від 7000 до 11000 Євро. В інших містах країни ціни мінімум на третину нижче.

5 Тель-Авів. Ізраїль

Тель-Авів прекрасне місто на узбережжі Середземного моря. Ціни на житло тут навряд чи здивують жителів розвинених країн, але для Близького Сходу вони вважаються дуже завищеними. Крім того, в останні роки, багато жителів і туристи почали помічати, що ціни в Тель-Авіві ростуть значно швидше, ніж добробут містян. Зняти житло в центрі міста обійдеться вам приблизно в $1200 на місяць. А ось комунальні платежі в місті багатьом здаються просто грабіжницькими. Рахунки на воду, газ і електрику можуть досягати в сумі $225 на місяць. Ще багато місцевих жителів, особливо молодь, скаржаться на непомірні ціни на пиво, наприклад, в нічних клубах вартість однієї пляшки в середньому становить $12. Одяг в цьому ізраїльському місті коштує лише трохи дешевше, ніж у Парижі.

6 Осло. Норвегія

Осло. Норвегія
Осло. Норвегія

Часто, коли розмова заходить про Норвегію, люди відразу пов’язують цю країну з високим рівнем життя, хорошою системою соціального забезпечення і великими можливостями для кар’єрного росту. Все – це правда, однак, для власників скромних зарплат, життя в цій країні буде нелегке. Вартість життя в Норвегії вважається одним із найвищих у світі. За рівнем цін, країна займає перше місце серед північноєвропейських держав. Оренда невеликої квартири обійдеться приблизно в $1500 на місяць. Ще близько $200 доведеться заплатити за комунальні послуги. Дивно, але аномально високими стали ціни на яйця, приблизно, $5 за дюжину. Також в цій країні не вигідно пересуватися на своєму автомобілі. Адже ціни на бензин там майже в два рази вище, ніж, наприклад, в США. Більшість жителів пересуваються по місту на велосипедах або громадським транспортом. Для комфортного життя в Осло, вам потрібно заробляти не менше $3500 на місяць.

7 Ванкувер. Канада

Ванкувер. Канада
Ванкувер. Канада

Після того, як у Ванкувер почали емігрувати багаті жителі Китаю, ціни на житло в місті злетіли до небес. Середня зарплата громадянина Канади становить $2400 на місяць, а ціна оренди невеликого житла у Ванкувері, близько $1500 на місяць. І це в тому випадку, якщо ви хочете жити в квартирі в центрі міста. Будинки в передмістях Ванкувера, взагалі продаються за мільйони доларів. Причиною тому, вважають, повальну скупку будинків багатими бізнесменами. При цьому ціни на інші статті витрат цілком демократичні і мало чим відрізняються від середніх цін у великих містах світу.

8 Гонконг

Гонконг
Гонконг

Гонконг знаходиться в статусі спеціального адміністративного району під управлінням Китаю. Однак життя тут сильно відрізняється від того, що відбувається в Китаї. У Гонконзі не діє золотий щит. Більшість жителів говорять не тільки китайською, але і англійською, а ціни помітно вище. У наші дні, Гонконг поступово стає одним з найдорожчих регіонів світу. Ціни на оренду маленької квартири тут найчастіше перевищують середній місячний дохід містянина. Із-за цього стрімко зростає прірва між бідними і багатими городянами, а багато хто і зовсім змушений переїхати. Квартира в Гонконзі коштує в 4 рази дорожче, ніж, наприклад, в Лос-Анджелесі. Недешево обходиться також їжа і бензин. Багаті люди продовжують викуповувати площі, через що погіршується становищем навіть середнього класу містян.

9 Сідней. Австралія

Сідней. Австралія
Сідней. Австралія

Ціни на житло в цьому мегаполісі в східній частині Австралії набагато дешевше, ніж у багатьох мегаполісах світу, але для самих городян країни вони дуже високі. Ціна оренди однокімнатної квартири в Сіднеї становить, приблизно, $1900 на місяць. Однак багато хто з тих, хто переїжджає сюди з полегшенням дізнаються, що ціни на їжу та побутові товари тут не такі вже високі. Найдорожче обходиться орендна плата, мобільний зв’язок і громадський транспорт. Але є погані новини для курців, одна пачка сигарет в Австралії обійдеться в середньому в $20.

10 Дубай. ОАЕ

Дубай. ОАЕ
Дубай. ОАЕ

Дубай регулярно входить до рейтингу найдорожчих міст світу. Ще кілька десятиліть тому, Дубай займав лише 90 позицію в рейтингу найбільш дорогих для життя міст світу. Все змінилося, коли там почали стрімко зростати ціни на купівлю та оренду нерухомості. Оренда апартаментів в знаменитому хмарочосі Бурдж Халіфа обійдеться дуже дорого, близько $43000 на місяць. Тому приміщення тут займають в основному офіси. Ходять чутки, що величезна кількість приміщень, в таких елітних хмарочосах, стоять давно покинутими, ніхто не хоче платити за їх оренду астрономічні суми грошей. Але висока орендна плата характерна не тільки для хмарочосів, адже навіть в самих звичайних будинках міста оренда однокімнатної квартири обійдеться приблизно в $1600 на місяць. За те в Дубаї дуже дешевий бензин і відносно недорогі продукти в магазинах.

Поділитися:

Додати коментар