Yak Prosto

Корисний сайт
Топ 9 кращих гальмівних рідин для легкового автомобіля

Топ 9 кращих гальмівних рідин для легкового автомобіля

Поділитися:

Кожен автомобіліст повинен регулярно стежити за станом власного транспортного засобу, так як це безпосередньо впливає не тільки на безпеку його самого і пасажирів, а й інших учасників дорожнього руху. Необхідно час від часу перевіряти рівень і стан основних рідин – моторної оливи, охолоджуючої рідини. Особливу увагу слід приділяти гальмівній рідині, тому що вона відповідає за те, наскільки швидко і ефективно будуть спрацьовувати гальма, на тривалість гальмівного шляху і так далі.

Вибір цього складу являє собою непросте і надзвичайно важливе заняття. Досвідчені автомобілісти точно знають, чим саме відрізняється така продукція один від одного. Для початківців водіїв ми розробили рейтинг кращих гальмівних рідин року. У ньому ми детально розповімо про характеристики і відмінні якості найбільш популярних речовин. Крім цього, ми дамо кілька корисних порад щодо вибору даної продукції – ці корисні поради допоможуть підібрати найбільш ефективну і підходящу для конкретно взятого автомобіля рідину.

Як грамотно підібрати гальмівну рідину для легкового автомобіля?

Відразу хотілося б обмовитися, що у гальмівної рідини чимало експлуатаційних характеристик, на кожну з яких доведеться так чи інакше звертати увагу при покупці. Лише в цьому випадку вдасться підібрати найбільш оптимальний варіант, який не підведе ні за яких умов. Перше, на що слід звертати увагу, – це в’язкість. Чим густіше буде склад, тим більше проблем з ним буде в умовах низьких температур. Справа в тому, що рідина стане сильніше густішати, через що натиснути на педаль буде проблематично.

Якщо ж в’язкість незначна, то в системі будуть регулярно виникати протікання – рідину потрібно буде доливати, шукати причину протікання. Досвідчені автолюбителі радять заливати густі склади в районах з м’яким кліматом – вони не стануть ще більше згустішати, для північних регіонів більше підійдуть рідини з низькою або середньою в’язкістю.

Обов’язково звертають увагу на температуру закипання. При регулярному або різкому гальмуванні гальмівні колодки починають сильно нагріватися, надлишки тепла при цьому будуть передаватися гальмівній рідині. Якщо вона закипить, то в системі почнуть утворюватися бульбашки повітря. Вони зберуться разом і створять повітряну пробку. При натисканні на педаль гальмо може провалитися і не спрацювати. У зв’язку з цим температура закипання повинна бути якомога вище. Температура замерзання теж важлива – краще, якщо вона буде дуже низькою. В іншому випадку на морозі трубки можуть замерзнути і розірватися.

У рідини повинні спостерігатися високі антикорозійні якості. Це дозволить їй дбайливо ставитися до гумових елементів, не руйнувати металеві деталі. Гальмівна рідина не повинна поглинати в себе вологу, так як це буде негативно позначатися на температурі закипання і замерзання, відповідно, якість продукту буде сильно знижуватися.

Коли ми вибирали продукцію для включення в рейтинг кращих гальмівних рідин, то брали до уваги всі розглянуті фактори. Ще ми вивчили безліч відгуків користувачів, щоб ненароком в огляд не потрапила низькоякісна продукція. У статті ви не знайдете надмірно дорогої продукції – ми спеціально не стали її включати сюди, щоб наші читачі зуміли підібрати для себе оптимальний склад без особливого збитку для своїх фінансів.

Топ 9 кращих гальмівних рідин для легкового автомобіля
Топ 9 кращих гальмівних рідин для легкового автомобіля
1Castrol DOT 4Дізнатись ціну
2BREMBO DOT 4Дізнатись ціну
3Liqui Moly SL6 DOT-4Дізнатись ціну
4Mobil Brake Fluid universal DOT 4Дізнатись ціну
5Ravenol DOT 4Дізнатись ціну
6RosDot DOT 4Дізнатись ціну
7Sintec SUPER DOT-4Дізнатись ціну
8Лукойл DOT-4Дізнатись ціну
9FELIX DOT 4Дізнатись ціну

9 FELIX DOT 4

FELIX DOT 4
FELIX DOT 4

Дізнатись ціну

Хоча дана продукція і відрізняється незначною вартістю, популярністю вона користується у початківців і досить досвідчених автомобілістів абсолютно з іншої причини. Рідина відрізняється високою якістю, її виготовляють під жорстким контролем. Це дозволяє отримати склад з характеристиками, які строго відповідають заявленим виробником на упаковці з цією продукцією. Вона підходить навіть для автомобілів, оснащених системою ABS.

У складі присутні інгібітори окислення, які здатні з легкістю протистояти навіть найбільш агресивним корозійним процесам. Це дозволяє зберігати всі елементи гальмівної системи в чудовому стані незалежно від того, з яких матеріалів вона виконана – латуні, алюмінію або сталі. Температура кипіння становить 230 градусів.

Переваги:

 • Добре чинить опір корозії;
 • Прийнятна вартість;
 • Висока температура закипання;
 • Характеристики повною мірою відповідають заявленим.

Недоліки:

 • Незначний період експлуатації, після закінчення якого робочі властивості починають помітно знижуватися.

8 Лукойл DOT-4

Лукойл DOT-4
Лукойл DOT-4

Дізнатись ціну

Продукція виготовляється з використанням найбільш сучасних технологій. Для того, щоб ця гальмівна рідина в повній мірі відповідала всім пропонованим до неї міжнародним вимогам, сюди додають спеціальні запатентовані присадки. У підсумку виробник зміг створити високоякісний склад, який оптимально підійде для будь-яких гідравлічних приводів зчеплень і гальмівних систем. Продукція сумісна з цілим рядом аналогічних рідин.

У складі ще є інгібітори корозії і компоненти, що забезпечують стійкість по відношенню до зносу. Коштує цей склад не надто дорого.

Переваги:

 • Повною мірою відповідає всім міжнародним вимогам;
 • Підходить і для вітчизняних автомобілів, і для іномарок;
 • У складі є присадки, що забезпечують захист від зносу і корозії.

Недоліки:

 • Незначний показник в’язкості;
 • Захист від підробок не передбачений.

7 Sintec SUPER DOT-4

Sintec SUPER DOT-4
Sintec SUPER DOT-4

Дізнатись ціну

Один з найбільш популярних товарів даного типу. Ця гальмівна рідина оптимально підходить і для вітчизняних, і для зарубіжних автомобілів. При виготовленні продукція проходить через безліч випробувань, результати яких повною мірою підтверджують її відповідність всім європейським і міжнародним стандартам. Нова рідина закипає при температурі 240 градусів, проте через рік активної експлуатації такий показник знижується до 155 градусів.

В’язкість середня, причому даний показник нітрохи не змінюється навіть при низьких температурах. Виробник рекомендує використовувати свій продукт навіть в автомобілях, оснащених АБС. Вона не підійде тільки для спортивних машин.

Переваги:

 • Доступна вартість продукції;
 • Оптимальна в’язкість при будь-яких температурах навколишнього середовища;
 • Підійде для автомобілів з АБС;
 • Хороші експлуатаційні параметри.

Недоліки:

 • Не годиться для спорткарів;
 • Найчастіше зустрічаються підробки.

6 RosDot DOT 4

RosDot DOT 4
RosDot DOT 4

Дізнатись ціну

Закипає рідина при температурі 255 градусів, якщо свіжа – значно вище в порівнянні з багатьма варіантами. Після року використання показник знижується до 160 градусів, проте навіть він повною мірою відповідає існуючим стандартам. Показник в’язкості продукту знаходиться на рівні 1600 кв. мм/с.

Якщо міняти рідину регулярно, відповідно до вимог виробника, то всю гальмівну систему вдасться надійно захистити від виникнення корозійних процесів, а також від передчасного зносу. Продукція добре підходить як для вітчизняних автомобілів, так і для іномарок.

Переваги:

 • Прийнятна вартість;
 • Цілком пристойні експлуатаційні характеристики;
 • По ряду параметрів перевершує багато зарубіжних аналогів.

Недоліки:

 • При дуже сильних морозах в’язкість збільшується.

5 Ravenol DOT 4

Ravenol DOT 4
Ravenol DOT 4

Дізнатись ціну

Сприяє збереженню всіх гумових ущільнювачів і шлангів гальмівної системи, що дозволяє їй протягом довгого часу зберігати свою працездатність. Подібна можливість рідини збільшує її ефективність, у всякому разі, так стверджують в своїх відгуках користувачі. Навіть у разі, коли рідина працює при високих температурах (подібне зустрічається, наприклад, при використанні екстреного гальмування), вона не буде закипати. Відповідно, в системі не стануть утворюватися пари, що негативно впливають на спрацьовування гальм.

Застосування такого складу дозволяє забезпечити максимально високий тиск в гальмівних циліндрах незалежно від того, наскільки інтенсивно вони працюють. Рідина оптимально підійде для машин з системою АБС, так як вона знижує тертя практично до нуля, продовжуючи ресурс системи.

Переваги:

 • Оптимальне співвідношення ціни і якості;
 • Висока практичність рідини;
 • Добре підходить для машин з АБС;
 • Можна заливати в вітчизняні та імпортні автомобілі.

Недоліки:

 • Категорично забороняється змішувати з гальмівними рідинами, виконаними на мінеральній основі.

4 Mobil Brake Fluid universal DOT 4

Mobil Brake Fluid universal DOT 4
Mobil Brake Fluid universal DOT 4

Дізнатись ціну

Універсальна продукція, що виробляється на гліколевій основі. Рідина характеризується цілком прийнятною вартістю. Вона здатна зберігати свої експлуатаційні характеристики навіть в умовах високої вологості. Доливати її в гальмівну систему доведеться не дуже часто. У складі є цілий пакет спеціальних добавок, за допомогою яких вдається в значній мірі підвищити змащувальні, антикорозійні властивості, а також якості, що захищають від зносу.

Навіть при низьких температурах рідина буде зберігати свою плинність. Температура кипіння залишається високою незалежно від того, протягом якого часу експлуатується даний продукт.

Переваги:

 • Доступна ціна, незважаючи на зарубіжне виробництво;
 • Гідравлічні приводи працюють стабільно;
 • Температура закипання зберігається на одному рівні протягом усього терміну експлуатації.

Недоліки:

 • Окремі автомобілісти стверджують, що при тривалій експлуатації рідини в гальмівних циліндрах виникають незначні протікання.

3 Liqui Moly SL6 DOT-4

Mobil Brake Fluid universal DOT 4
Mobil Brake Fluid universal DOT 4

Дізнатись ціну

Даний склад володіє найвищими антикорозійними якостями. Рідина добре змащує всю систему гальм в автомобілі, завдяки чому зберігається її працездатність. Однак за деякими параметрами продукція поступається деяким іншим рідинам. Наприклад, при зволоженні системи різко знижується температура закипання: зокрема, вона здатна впасти з 230 до 155 градусів.

Рідина однозначно підійде для водіїв, які віддають перевагу спокійній їзді, без застосування екстреного гальмування.

Переваги:

 • Високі антикорозійні якості;
 • Дбайливо ставиться до гумових елементів;
 • Недорого коштує.

Недоліки:

 • Гальмівна система повинна бути абсолютно герметичною, щоб в неї не потрапляла волога ззовні.

2 BREMBO DOT 4

BREMBO DOT 4
BREMBO DOT 4

Дізнатись ціну

Всесвітньо відома італійська марка, яка займається виготовленням якісних гальмівних систем і витратних елементів до них. За допомогою складу, випущеного цією компанією, вдається забезпечити ефективне і надійне спрацьовування гальм навіть в умовах екстремальних навантажень. Продукція буде протягом тривалого проміжку часу зберігати свої ключові експлуатаційні характеристики. Гальмівна система буде надійно захищена від негативного впливу корозії.

Склад дуже дбайливо ставиться до деталей, виготовленим з гуми: вони не будуть розтріскуватися. Він оптимально підійде навіть для автомобілів, обладнаних системою АБС.

Переваги:

 • Дуже висока змащувальна здатність складу;
 • Нейтрально відноситься до впливу низьких температур, тому підходить навіть для найхолодніших регіонів;
 • Ефективно спрацьовує абсолютно завжди;
 • Дбайливо ставиться до всіх гумових елементів гальмівної системи.

Недоліки:

 • Не так часто зустрічається в магазинах.

1 Castrol DOT 4

Castrol DOT 4
Castrol DOT 4

Дізнатись ціну

Незважаючи на те, що ця продукція значно дорожче більшості аналогічних складів, представлених на вітчизняному ринку, вона перевершує їх по цілому ряду експлуатаційних характеристик. Зокрема, ця рідина відмінно підійде для водіїв, які віддають перевагу екстремальній або просто швидкій їзді. В першу чергу, хотілося б відзначити високу температуру кипіння цього продукту – даний показник знаходиться на рівні 265 градусів, причому він залишається стабільним протягом усього терміну служби складу.

Міняти рідину доведеться приблизно один раз в два роки, тоді як інші склади вимагають щорічної заміни. У плані показників в’язкості вона теж краще аналогів – цей показник становить 650 кв. мм/с. Це дозволяє працювати рідині навіть в умовах надзвичайно низьких температур. У складі є маса присадок, за рахунок яких забезпечується максимально дбайливе ставлення до всіх гумових деталей, продукція не дає виникати і розвиватися корозійним процесам.

Переваги:

 • Високі експлуатаційні характеристики;
 • Тривалий період експлуатації;
 • Температура закипання залишається стабільною весь термін служби;
 • Оптимальний показник в’язкості.

Недоліки:

 • Досить  дорого коштує;
 • Поставляється тільки в півлітрових пляшках, тому доводиться купувати відразу дві-три штуки.
Поділитися:

Додати коментар