
Як лікувати ангіну народними засобами?
Відчуваєте біль у горлі, температура тіла підвищилась до 39 градусів, біль при ковтанні – схоже у вас ангіна. Дізнайтесь, як лікувати ангіну народними засобами?

Про це захворювання чули всі, а багатьом довелося зіткнутися з ним самим. Сама по собі ангіна безпечна і при належному лікуванні проходить досить швидко. Однак якщо не дотримуватися правил – все може закінчитися ускладненнями, позбутися яких не так-то просто. Саме тому про ворога варто знати все, що тільки можливо. Ми розповімо, як вилікувати ангіну і попрощатися з нею надовго.
Що потрібно знати про ангіну?
Якщо коротко і по суті, то ангіна – захворювання, викликане деякими видами стрептококів. Багато з них вже знаходяться в організмі, чекаючи свого “зоряного часу”. Інші потрапляють в організм повітряно-крапельним шляхом. Охолодження організму і ослаблений імунітет – ідеальне поле діяльності для ворожих мікроорганізмів. Хвороба викликає запалення мигдалин. Існує кілька видів ангіни: гнійна, грибкова, лакунарна і фолікулярна. Визначити, до якого типу належить ваше захворювання, зможе тільки лікар. Саме тому, відчувши перші ознаки, слід записатися на прийом до терапевта або лора, щоб швидше розпізнати вид ангіни, – і, відповідно, швидше від неї позбутися.
Які симптоми у ангіни?
Гострі інфекційні хвороби часто мають схожі симптоми, тому самостійно діагностувати ангіну складно. Однак є характерні ознаки, за допомогою яких можна скласти загальну картину хвороби:
- починається ангіна досить швидко і відразу ж вражає організм;
- температура тіла підвищується до 39 градусів і погано збивається;
- спостерігається почервоніння горла;
- мигдалики збільшуються, червоніють, покриваються нальотом;
- з’являється біль при ковтанні;
- постійний головний біль;
- збільшення лімфатичних вузлів;
- озноб і загальна слабкість через інтоксикацію організму.
Розпізнавши хворобу, лікар призначить лікування: випише потрібні препарати і додасть загальні рекомендації, яких слід дотримуватися.
Як лікувати ангіну?
Антибіотики і народні засоби – лише якийсь відсоток успішного лікування. Більш того – не варто самостійно вибирати препарати, не проконсультувавшись з лікарем. Тільки терапевт зможе вивчити тип вашого захворювання і підібрати відповідний препарат. Якщо ліки занадто дорогі – потрібно пояснити ситуацію і знайти аналог, який більш прийнятний за ціною.
1 Зазвичай для лікування гострої ангіни досить одного виду антибіотика з вмістом пеніциліну. Також часто прописують жарознижуючі засоби і знеболювальні таблетки.
2 Ще одна важлива процедура – полоскання горла. Воно не особливо впливає на загальний перебіг хвороби, але полегшує ковтання і зменшує біль.
3 І головне правило – спокій і постільний режим. Багато ігнорують поради лікаря і вважають за краще переносити хворобу на ногах. Саме це і є помилкою багатьох хворих і часто призводить до ускладнень хвороби. На період одужання краще розслабитися, дати організму гарненько відпочити і постаратися уникати негативного фону.
Як лікувати ангіну народними засобами?
Повністю вилікувати хворобу народними засобами неможливо. Однак багато що допомагає організму справитися з ангіною.
1 Мед. Універсальний засіб, що є незамінним доповненням медикаментозного лікування. Володіє антибактеріальними і протизапальними властивостями. Можна приймати чайну ложку меду, додавати його в чай або полоскати горло медовою водою.
2 Буряк. Сік буряка допоможе зменшити набряклість мигдалин і зняти біль.
3 Прополіс. Невелика кількість прополісу рекомендується жувати на всіх стадіях розвитку ангіни.
4 Трави. Відвари шавлії і ромашки допомагають зняти біль.
Які можливі ускладнення під час ангіни?
При недотриманні лікування, ангіна може перерости в хронічну форму. Крім того, хвороба впливає на суглоби, нирки і серце. Тому не затягуйте з візитом до лікаря! І будьте здорові!
ще статті:
- Як лікувати гастрит народними засобами?
- Як лікувати забої і синці народними засобами?
- Як лікувати дерматит народними засобами?
- Як лікувати катаракту народними засобами?
- Як боротися з запором народними засобами?
- Як зменшити біль під час місячних?
- Перша допомога при опіку: як лікувати?
- Що робити, якщо у дитини температура?