Yak Prosto

Корисний сайт
Як позбутися від ікоти? Корисні поради

Як позбутися від ікоти? Корисні поради

Поділитися:

Гикавка – порушення зовнішнього дихання, за якого якого виникають мимовільні судоми і скорочення діафрагми. Дізнайтеся, як позбутися від ікоти?

Як позбутися від ікоти? Корисні поради
Як позбутися від ікоти? Корисні поради

З гикавкою пов’язано безліч кумедних історій, ситуацій і приказок. Однак тим, хто стикається з подібним симптомом, зовсім не так весело, як спостерігаючим. Звичайно, сама по собі гикавка – річ безпечна. Але дискомфорт, пов’язаний з нею, докучає багатьом. Давайте дізнаємося, що потрібно робити, коли гикавка застала зненацька і потрібно швиденько від неї позбутися.

Що таке ікота?

Як ми вже говорили, гикавка безпечна, але не дуже комфортна. По суті, це порушення зовнішнього дихання, за якого виникають мимовільні судоми і скорочення діафрагми. Подібне може виникати у абсолютно здорової людини, і тут немає нічого поганого або небезпечного. Але якщо гикавка зачастила і починає носити хворобливий характер – це вагомий привід звернутися до лікаря.

Які причини ікоти?

Вчені досі не можуть точно пояснити, чому виникає гикавка. Але є ряд умов, які можуть її спровокувати.

 • Гаряча їжа
 • Переохолодження організму
 • Суха їжа (недолік перших страв в раціоні)
 • Переповненість шлунка
 • Нервовий тік
 • Перепад температур
 • Деякі ліки
 • Проблеми, пов’язані з хворобами шлунково-кишкового тракту
 • Вживання жирної або гострої їжі
 • Вживання газованих або алкогольних напоїв
 • Хвороби дихальної системи
 • Захворювання ЦНС
 • Проблеми з обміном речовин
 • Психологічні травми


Як бачите, симптоми досить специфічні і різні, але побоюватися варто тільки частих нападів гикавки. Не варто думати, що це пройде само собою, так як наслідки можуть бути різними і не зовсім приємними. Якщо крім гикавки вас турбує дискомфорт у шлунку або кишечнику, з’явилися болі в дихальних шляхах, зростає почуття тривожності – не зволікайте з візитом до відповідного фахівця.

Як позбутися від ікоти? Корисні поради

Якщо напади пов’язані з конкретними захворюваннями, лікар призначить комплексну терапію і лікарські препарати, які приберуть симптоми основної хвороби. Проте, боротися з гикавкою можна і в домашніх умовах – зрозуміло, без приказок і спроб налякати.

1 Вирівняйте дихання і випийте кілька ковтків води з льодом. Потім повільно пийте, поки не відчуєте полегшення.

2 Покладіть на кінчик язика маленький шматочок лимона і повільно розсмоктуйте. Його можна замінити однією краплею харчового оцту. Однак подібний спосіб не підійде для людей, які страждають виразкою або гастритом з підвищеною кислотністю.

3 Сядьте на диван або стілець, зігніть коліна і притягніть їх до грудної клітки. Повільно вдихайте і видихайте, залишаючись в такій позі близько 3-5 хвилин.

4 Проковтніть чайну ложку цукру або рідкого меду і запийте водою.

5 Візьміть себе за кінчик язика і дуже м’яко потягніть вперед. Повторіть дію кілька разів, поки не стане легше.

6 Добре допомагають віджимання і качання преса.

7 Спробуйте подихати в пакет з паперу.

8 Спробуйте дуже акуратно помасажувати область діафрагми.

Якщо гикавка повторюється кілька разів в день або триває більше години, варто звернутися до лікаря. Хворобливі напади можуть свідчити про більш серйозні хвороби – проблеми з ШКТ, запаленням дихальних шляхів, захворювань печінки та багатьох інших. Тому не варто затягувати з візитом до фахівця.

Увага! Статті, які мають медичний характер надаються виключно, як довідкові матеріали і не являються, консультацією, обстеженням, діагностикою або призначенням лікаря. Інформація на сайті не замінює професійну консультацію у лікаря, не може бути використана для самостійного призначення діагнозу, медикаментозного чи іншого лікування. Незалежно від обставин Адміністрація сайту та автори матеріалів не несуть відповідальності за будь-які вчинені збитки, що виникли у користувача під час використання данних матеріалів. Обов’язково зверніться до лікаря!
Поділитися:

Додати коментар