
Як позбутися від ікоти? Корисні поради
Гикавка – порушення зовнішнього дихання, за якого якого виникають мимовільні судоми і скорочення діафрагми. Дізнайтеся, як позбутися від ікоти?

З гикавкою пов’язано безліч кумедних історій, ситуацій і приказок. Однак тим, хто стикається з подібним симптомом, зовсім не так весело, як спостерігаючим. Звичайно, сама по собі гикавка – річ безпечна. Але дискомфорт, пов’язаний з нею, докучає багатьом. Давайте дізнаємося, що потрібно робити, коли гикавка застала зненацька і потрібно швиденько від неї позбутися.
Що таке ікота?
Як ми вже говорили, гикавка безпечна, але не дуже комфортна. По суті, це порушення зовнішнього дихання, за якого виникають мимовільні судоми і скорочення діафрагми. Подібне може виникати у абсолютно здорової людини, і тут немає нічого поганого або небезпечного. Але якщо гикавка зачастила і починає носити хворобливий характер – це вагомий привід звернутися до лікаря.
Які причини ікоти?
Вчені досі не можуть точно пояснити, чому виникає гикавка. Але є ряд умов, які можуть її спровокувати.
- Гаряча їжа
- Переохолодження організму
- Суха їжа (недолік перших страв в раціоні)
- Переповненість шлунка
- Нервовий тік
- Перепад температур
- Деякі ліки
- Проблеми, пов’язані з хворобами шлунково-кишкового тракту
- Вживання жирної або гострої їжі
- Вживання газованих або алкогольних напоїв
- Хвороби дихальної системи
- Захворювання ЦНС
- Проблеми з обміном речовин
- Психологічні травми
Як бачите, симптоми досить специфічні і різні, але побоюватися варто тільки частих нападів гикавки. Не варто думати, що це пройде само собою, так як наслідки можуть бути різними і не зовсім приємними. Якщо крім гикавки вас турбує дискомфорт у шлунку або кишечнику, з’явилися болі в дихальних шляхах, зростає почуття тривожності – не зволікайте з візитом до відповідного фахівця.
Як позбутися від ікоти? Корисні поради
Якщо напади пов’язані з конкретними захворюваннями, лікар призначить комплексну терапію і лікарські препарати, які приберуть симптоми основної хвороби. Проте, боротися з гикавкою можна і в домашніх умовах – зрозуміло, без приказок і спроб налякати.
1 Вирівняйте дихання і випийте кілька ковтків води з льодом. Потім повільно пийте, поки не відчуєте полегшення.
2 Покладіть на кінчик язика маленький шматочок лимона і повільно розсмоктуйте. Його можна замінити однією краплею харчового оцту. Однак подібний спосіб не підійде для людей, які страждають виразкою або гастритом з підвищеною кислотністю.
3 Сядьте на диван або стілець, зігніть коліна і притягніть їх до грудної клітки. Повільно вдихайте і видихайте, залишаючись в такій позі близько 3-5 хвилин.
4 Проковтніть чайну ложку цукру або рідкого меду і запийте водою.
5 Візьміть себе за кінчик язика і дуже м’яко потягніть вперед. Повторіть дію кілька разів, поки не стане легше.
6 Добре допомагають віджимання і качання преса.
7 Спробуйте подихати в пакет з паперу.
8 Спробуйте дуже акуратно помасажувати область діафрагми.
Якщо гикавка повторюється кілька разів в день або триває більше години, варто звернутися до лікаря. Хворобливі напади можуть свідчити про більш серйозні хвороби – проблеми з ШКТ, запаленням дихальних шляхів, захворювань печінки та багатьох інших. Тому не варто затягувати з візитом до фахівця.
No related posts.