
Як швидко заснути, боротьба з безсонням?
Безсонням називають розлад сну, коли людина не може заснути або спить недостатньо довго. Дізнайтесь, як швидко заснути, боротьба з безсонням?

А у вас бувало таке: начебто і спати хочеться, але можна ще трохи посидіти? У якийсь момент з маленького бажання це перетворюється в звичку, до того ж – шкідливу. Тривоги, стресові ситуації і багато іншого вибивають організм зі звичної колії, і в якийсь момент сон стає недоступною розкішшю. Не впадайте у відчай, вихід є. Давайте подивимося, що можна зробити, щоб спати солодко і з задоволенням.
Що таке безсоння?
Безсонням називають частий розлад сну. При цьому людина не може нормально заснути або спить недостатньо довго. Періодично безсонням страждають близько 40% людей. Причини у всіх індивідуальні, проте можна виділити кілька основних:
- хронічна втома;
- порушення режиму сну;
- стрес;
- депресія;
- проблеми зі здоров’ям;
- гіперактивність.
Зараз, в століття гіпераківності, багато хто не встигає за швидким плином сучасного життя. 12-годинний робочий день, вилазки з друзями, непосильні навантаження – все це не тільки порушує звичний ритм людини, але і викликає серйозні проблеми зі здоров’ям.
Хоча лікарі радять спати не менше 8 годин, прийнятна тривалість сну для кожної людини – річ суто індивідуальна. Деякі відомі особистості взагалі не потребували тривалого відпочинку: з 24 годин на добу геніальний Леонардо да Вінчі спав всього по 2, та й улюблений усіма Франклін дрімав не більше 4 годин. Однак з багатьма постійний недосип зіграв злий жарт. Наприклад, Наполеон, який не любив багато спати, в результаті став нервовим і погано реагував на термінові ситуації, що призвело його армію до багатьох помилок в останніх битвах.
Однак нерегулярний сон – це далеко не жарти. Достатньо всього кілька днів не поспати, щоб завдати непоправної шкоди своєму здоров’ю: багатьом органам, нервовій системі.
Вам варто почати турбуватися, якщо:
- ви погано засинаєте протягом декількох днів;
- знижується загальна активність організму;
- сон переривається дуже часто;
- після пробудження дуже складно заснути;
- з’являється постійна сонливість.
Безсоння ділиться на 3 етапи: спочатку сон порушується раптово, після чого доводиться застосовувати особливі ритуали, щоб заснути: рахувати баранчиків, випивати келих вина, дивитися телевізор. Потім наступає наступна стадія: тепер не тільки не виходить заснути. Людина починає прокидатися від будь-якого шереху або кошмарів, важко дихає уві сні, відчуває біль. А ось до третього етапу краще не доводити. На цій стадії організм остаточно виходить з ладу, з’являється млявість, відчуття постійної втоми, небажання що-небудь робити. Буває і так, що людина відчуває млявість і слабкість, хоча тривалість його сну набагато більше добової норми.
Правила боротьби із безсонням
Отже, ви вже зрозуміли, що безсоння – більш підступне і небезпечне захворювання, ніж багато хто думає. Тому не варто ігнорувати проблему. Особливо якщо не виходить розібратися з нею самостійно. Найкраще, звичайно, звернутися до фахівця, щоб оцінити ступінь загрози і отримати належні рекомендації для лікування. Багато хто намагається впоратися сам, запасаючись снодійними в аптеці. Однак не варто цього робити: неправильно підібрані препарати не тільки не допоможуть, а й сильно зашкодять організму. Деякі снодійні викликають звикання, тому потрібна порада досвідченого лікаря.
Але, в першу чергу, повне одужання залежить, звичайно ж, від самої людини. Ось кілька порад, які допоможуть налагодити сон і зробити його солодким і міцним.
1 Приємна спальня
Зовсім необов’язково витрачати всі свої заощадження, щоб спальна кімната виглядала розкішно. А ось затишною вона бути просто зобов’язана, адже на сон впливає безліч факторів: колір стін, розташування предметів, звукові характеристики. Це повинно бути місце, де буде відпочивати і тіло, і душа.
Тому уникайте оформляти спальню в яскравих фарбах, краще вибрати пастельні і ненав’язливі тони: блідо-рожевий, світло-бежевий, кавовий. Ліжко має бути в міру тверде і не занадто м’яке, атмосфера – не пригнічувати. Перед сном кімнату варто провітрювати. І головне – ніякого телевізора, мозок повинен розслабитися повністю.
2 Тривалість сну
Скільки спати – кожен вибирає індивідуально. Однак при розладах сну медики рекомендують відпочивати не менше 8 годин. І не варто відкладати зі словами: у вихідний відісплюся! Здоровий сон – запорука гарного дня.
3 Не перекушувати на ніч
Не їсти на ніч радять не тільки тим, що худнуть. Справа в тому, що шлунку потрібно певний час, щоб перетравити всю їжу, що надійшла. Так що якщо все таки хочеться заморити черв’ячка, варто приготувати що-небудь легке – салат з овочів, курячий суп або знежирений сир. Також варто випити чашечку чаю: м’ятного, з ромашкою або з меліси. Келих червоного вина також допоможе заснути, проте сильно зловживати цим способом все ж не варто.
4 Помірні фізичні навантаження
Не варто переносити складні тренування на пізню годину, це тільки роздратує нервову систему і не дозволить вам заснути. А ось легка розминка, вечірня прогулянка або йога, навпаки – допоможуть розслабитися.
5 Ароматна ванна
Що може бути краще і приємніше теплої води з приємною пінкою? Втомлене за день тіло так і проситься зануритися в приємні мрії. Якщо є суттєві проблеми зі сном, замість піни можна додати заспокійливі трави, наприклад, календулу або материнку.
Ще один дієвий спосіб – почитати перед сном книгу. Правда, якщо сюжет дуже цікавий, заснути не вдасться.
Не затягуйте з лікуванням і будьте здорові. І нехай ваш сон буде міцним і приємним.
ще статті:
- Коли можна і не можна пити снодійне?
- Що робити, якщо у дитини температура?
- Як скинути зайву вагу правильно і безповоротно?
- Як позбутися від остеохондрозу?
- Як вберегти зуби: 16 звичок, які шкодять зубам?
- Як попрощатися з нежиттю за допомогою народних засобів?
- Як поліпшити зір в домашніх умовах?
- Як боротися з запором народними засобами?